Cougar-heli gaat nachtvliegen in Noorwegen. Op maandag 2 november j.l. vertrokken enkele Cougar helikopters naar Noorwegen om daar met nachtzichtapparatuur te gaan oefenen. Het oefenprogramma raakte in Nederland achter op het schema vanwege de weersomstandigheden en de beschikbare avonden om te kunnen en mogen nachtvliegen. In Nederland zijn maximaal drie avonden beschikbaar doch in Noorwegen kan onbe perkt worden geoefend. Voorlopig heeft defensie met de Noorse Luchtmacht een kontrakt voor de duur van een jaar afgesloten. Voor degenen die bezwaar maken tegen avondvliegen breken niet direct betere tijden aan daar de Chinook zijn normale avondprogramma zal blijven afwerken. Voor pas opgeleide Cougar vliegers zal het avondvliegen eveneens rond de vliegbasis worden gehouden waar zij voor het eerst kennis maken met de "Night Vision Goggles". Enkele Cougar-helicopters vertrokken naar Noorwegen om daar te gaan nachtvliegen. Vliegoperaties met Lynx helicopter hervat. De vliegoperaties met de Lynx helicopter die na het ongeval op 10 november 1998 op het Marinevliegkamp De Kooy, tijdelijk werden opgeschort, zijn met ingang van 20 november j.l. her vat. Dit besluit werd genomen na een uitgebreid onderzoek door de vaste onderzoekscommissie van de Koninklijke Marine, het Nederlands Lucht- en Ruimtevaartlaboratorium, het Maritiem Materiaalkundig Laboratorium en de helikopterfabrikant GNK Westland. Ook de opsporings- en reddingstaken boven zee, die tijdelijk werden uitgevoerd door Belgische- en Duitse helicopters werden volledig hervat. Bij het ongeval is een van de vier armen van de zogenaamde rotorkop ten gevolge van een vermoeidheidsbreuk afgebroken. De breuk van de uit een titaniumlegering ver vaardigde rotorkop, staat zoals uit het metallurgisch onderzoek bleek, op zichzelf. Als directe maat regel worden alle overige rotorkoppen uit deze productieserie in afwachting van de resultaten van een nader onderzoek niet gebruikt. 24 KONINKLIJK UUCHTMACH'

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1999 | | pagina 24