Landmachtofficieren opgeleid tot Apache-vlieger. Op 11 december j.l. hebben drie officieren van de Koninklijke Landmacht in Fort Rucker in de Verenigde Staten het groot militair vliegbrevet uitgereikt gekregen nadat zij hun basisopleiding tot helicoptervlieger hadden voltooid. Zij werden daarbij gelijktijdig bevorderd tot kapitein. In de komende maanden worden de drie landmachtvliegers, als eerste niet luchtmachtvliegers, in Fort Rucker en Fort Hood opgeleid tot Apache-vlieger. De brevetten werden uitgereikt door generaal- majoor D.L. Berlijn, directeur operatiën van de Koninklijke Luchtmacht. Hij was daarbij in gezel schap van de plaatsvervangend bevelhebber van de Koninklijke Landmacht de generaal-majoor M.L. Ulrings. De nieuw gebrevetteerde officieren zijn afkomstig van de Luchtmobiele brigade en het Korps Commandotroepen. In 1997 werden de officieren ondergebracht bij de Koninklijke Luchtmacht. Het is de bedoeling, dat zij zes jaar bij de Koninklijke Luchtmacht verblijven. Daarna keren zij terug naar de Koninklijke Landmacht. Bij de Landmacht dragen zij hun opgedane kennis over de inzet van de Apache over aan militairen die in werkelijke dienst bij hun Korps zijn. Het doel van het opleiden van de landmachtofficieren tot helicoptervlieger is het bevorderen van de samenwerking tussen de Tactische Helicopter Groep van de luchtmacht en eenheden van de land macht die veelvuldig gebruik maken van de heli's. De landmachtofficieren blijven nog tot eind 1999 in de Verenigde Staten om hun opleiding af te ronden. In de toekomst zullen naar verwach ting op incidentele basis meer landmachtofficieren tot Apache vlieger worden opgeleid. Diezelfde dag werd in Fort Rucker ook aan twee luchtmachtvliegers het groot militairbrevet uitge reikt. Een van de Apaches, waarop ook enkele landmachtvliegers operationeel zullen gaan vliegen. 25

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1999 | | pagina 25