F-104G Starfighter poortwachter van het museum. Aan diezelfde oostzijde staat sinds december "98 op een roestvrijstalen sokkel een F-104G Starfighter. Deze supersnelle straaljager van de luchtmacht is de nieuwe poortwachter van het museum. Wie nu de snelweg afdraait of met de auto van Soest komt aangereden kan het museum niet missen, want alsof hij net is opgestegen en de eerste bocht inzet hangt tussen de bomen enigs zins scheef deze tot de verbeelding sprekend F-104 van het museum. Een stille getuige van de koude oorlog, maar met een nog even dreigende schoonheid wijst deze beroemde jagerbommen werper de weg naar het Militaire Luchtvaart Museum. De F-104G Starfighter als nieuwe poortwachter van het MLM. Nu de poort nog! 1999 Jaar van de verbouwing. "Vanwege onderhoud gesloten" of "Excuses voor de overlast, maar na deze verbouwing wordt het museum nog mooier". Bordjes met deze tekst zullen de eerste drie maanden van 1999 in het museum regelmatig te zien zijn. In januari, februari en maart zijn de Vreeburghal, de Linkhal en de pu- bliekskantine gedurende langere tijd wegens verbouwingswerkzaamheden gesloten."Fantastisch museum, mooie collectie, moeten we behouden voor de toekomst". Dit zijn enkele van de citaten die te horen waren van luchtmachtmedewerkers en bezoekers het afgelopen jaar in het MLM. Willen we dit voor de toekomst behouden dan hebben de infrastructuur van het museum en de ten toongestelde objecten veel onderhoud nodig om deze te behouden. Gelukkig krijgen de expositie ruimtes van het museum in 1999 een eerste opknapbeurt. Zo renoveert het museum de Linkhal. waar afgelopen jaar voor het eerst een flinke collectie vluchtnabootsers is gerestaureerd en ten toongesteld. In deze hal komt een permanente tentoonstelling van historische vliegtrainers, maar 8

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1999 | | pagina 8