De werkzaamheden bestaan voornamelijk uit het schoonhouden van straten en parkeereenheden en het ophalen van papier en afval. De overeenkomst werd afgesloten voor de duur van één jaar. De gehandicapten krijgen bedrijfskleding van de Luchtmacht in bruikleen. Het dagelijks vervoer van de gehandicapten van en naar de vliegbasis werd geregeld. Het is de tweede maal dat een dergelijk project van de grond komt. Een eerder project vond plaats op de vliegbasis Deelen en de LETS te Schaarsbergen. C-47 Dakota in onderdelen vervoerd. Op 24 februari j.l. om precies 02.00 uur werd een originele C-47 Dakota vanaf de Vliegbasis Soesterberg op een dieplader via de weg en het water naar het museum Bevrijdende Vleugels in Best vervoerd. De vleugels van het toestel waren al eerder gedemonteerd en per dieplader overge bracht. Deze nacht was het de beurt aan de romp, die via de snelweg A-28 Amersfoort-Utrecht, A-12 Arnhem-Utrecht en de A-12 Utrecht-Nieuwegein naar het Amsterdam-Rijnkanaal werd vervoerd. In het Amsterdam-Rijnkanaal lag een ponton klaar om de romp bij het aanbreken van de dag naar Dongen te verschepen. Volgens schema moest de romp op vrijdag 26 februari bij het museum in Best afgeleverd worden. Museumeigenaar Jan Driessen is blij met deze nog luchtwaardige Dakota, waarmee het aantal in Nederland nu op drie komt. Volgens Driessen heeft deze Dakota nog aan de invasie van Normandië deelgenomen. Hij kreeg het toestel afgelopen jaar van veteranenvrienden uit de V.S. en het zal daar om een ereplaats krijgen in het Museum. Vanaf maart is de C-47 Dakota voor het publiek te bezichtigen. De Dakota op een dieplader. 29

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1999 | | pagina 29