Aktivileiten Agenda 1999 Ballonvaren In het weekend van 8 en 9 mei 1999 is het thema "ballonvaren". Gedurende dit weekend zal er aandacht besteed worden aan de eerste ballonvlucht om de wereld en zullen er ver schillende marlden te zien zijn. Modelbouw De volgende serie themadagen zal gehouden worden rond Hemelvaart, van 13 lot en met 16 mei 1999. Deze dagen richt de Aviodome zich op de modelbouw-. Alle kinderen kunnen dan gratis onder begeleiding een plastic modelvliegtuig bouwen. Er zullen verschillende model bouwverenigingen aanwezig zijn die alles over hun hobby kunnen vertellen. Maar ook zal er natuur lijk de mogelijkheid zijn om verzamelingen uit te breiden met enkele nieuwe modellen. Het aan bod modelvliegtuigen zal groots zijn; van kleine plastic modelvliegtuigen tot de grote radiografisch bestuurbare vliegtuigen, het zal allemaal aanwezig zijn tijdens deze dagen. Sportvliégen De Aviodome zal de reeks themaweekenden afsluiten met het thema sportvliegen en ultra-light vliegen op 29 en 30 mei 1999. Dit weekend zal er een flight simulator aanwezig zijn waar men even in de huid van een echte piloot kan kruipen. Tijdens alle luchtsport-weekenden zul len vrijwilligers van diverse clubs informatiestands bemannen waar belangstellenden direct kun nen inschrijven en zullen er over de diverse luchtsporten films te zien zijn. De Aviodome is tijdens de themaweekenden geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur. Voor meer infor matie kunt u bellen met 020-4068000. dinsdag 23 maart t/m zondag 30 mei Kunst op grote hoogte Hoogtepunten uit het oeuvre van drie Noordhollandse kunstenaars, Leentje Linders, J. Christiaan Heydenrijk en Valentijn van de Heide. Grafisch en beeldend werk dat hun verbondenheid met de luchtvaart weergeeft. zaterdag 8 mei12.00 - 16.30 uur Landelijke ANWB - Fietsdag zondag 16 mei10.00 - 16.30 uur ITAL-dag "De" dag voor liefhebbers van Italiaanse motoren. Tientallen motorfietsen van bekende merken als Aeromacchi, Lambretta, Vespa, Laverda, Moto Guzzi en Agusta e.d. worden in een Italiaanse ambiance door de merkendubs getoond. De bezoekers met hun eigen motoren vormen een attractie op zich. 35

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1999 | | pagina 35