Nieuwe Nederlandse ruimtevaarder opende kunstexpositie. Onder belangstelling van vele gasten opende op 19 maart de toekomstige Nederlandse astronaut André Kuipers de expositie 'Kunst op grote hoogte' in de Snijdershal van het museum. Kuipers is momenteel verbonden aan het Europese ruimtevaartcentrum ESA en zal naar verwachting over niet al te lange tijd met de het Amerikaanse ruimteveer 'Space Shuttle' een reis door de ruimte maken. Onder de titel 'Kunst op grote hoogte' exposeren Leentje Linders, J. Christiaan Heydenrijk en Valentijn van der Heide hun werk in de wisselexpositieruimte van het museum. Van de drie Noordhollandse kunstenaars hebben de eerste twee een sterke passie voor de luchtvaart, terwijl Valentijn van der Heide zijn inspiratie opdoet uit het West-Friese landschap. "Kunst op grote hoog te" omvat hoogtepunten uit het oeuvre van de drie Noord-Hollandse kunstenaars. Hun grafisch en beeldend werk toont hun verbondenheid met de luchtvaart en de natuur. De expositie is in het luchtvaartmuseum tot 31 mei van dit jaar op werkdagen te bezichtigen van 10.00 uur tot 16.30 uur en in het weekend op zondag van 12.00 uur tot 16.30 uur. Voor de vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum organiseert het museum in samenwerking met de kunstenaars in april een spe ciale kunstavond. Op deze avond zal speciaal voor de vrienden van het museum de expositie geo pend zijn en geven de beeldend kunstenaars uitleg over hun werk. De kunstwerken zijn overigens te koop. Via de receptie van het museum kunnen potentiële kopers in contact treden met de kun stenaars. Van 'Grote Hoogte', werd tijdens de opening van de expositie middels een helicopter een kunst werk aangevoerd (foto: Pol de Soeten). 5

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1999 | | pagina 5