Museum op Koninginnedag gesloten. In tegenstelling tot voorgaande jaren is het museum dit jaar op Koninginnedag gesloten. In de afge lopen paar jaar lag het aantal bezoekers op minder dan veertig mensen. In vergelijking tot een nor male doordeweekse dag in april met 150 en meer bezoekers is dit bijzonder laag. Het lage aantal bezoekers rechtvaardigt de sluiting op Koninginnedag. Het museum is ook in de komende jaren op 30 april dicht. Einde verbouwing in zicht. Aan de verbouwing beter gezegd aan de renovatie van het museum komt een eind. De nieuwe vloer in de Vreeburghal is klaar en de hal is weer ingericht. Aan de toiletten wordt de laatste hand gelegd, maar dan is in de Vreeburghal naast een dames- ook een heren- en invalidentoilet beschikbaar. Dit was een wens van vele bezoekers. De hal is inmiddels weer open voor het publiek en ook de muse umwinkel is weer bereikbaar. Het museumcafé is naar verwachting in de loop van april klaar. Bij deze verbouwing moest het museum een aantal tegenslagen incasseren. Zo moest de stroomvoor ziening worden omgelegd en zorgden nog enkele andere onvoorziene zaken voor vertraging. Maar ook hier geldt: aan alles komt een eind en kan binnenkort de bezoeker genieten van een voortref felijk kopje koffie. De aannemer levert de Link-hal waarschijnlijk als laatste op. Het museum richt vanaf mei deze hal in met een permanente expositie van vluchtnabootsers en Link-trainers. Daarnaast komt een educatiecentrum voor de vele studenten en scholieren die het museum bezoe ken in deze hal. Zodra de inrichting compleet is wil het museum de hal permanent open stellen voor bezoekers, waarbij op tenminste twee dagen per week demonstraties gegeven worden met de diverse vlucht nabootsers. Dick Piest Directeur Militaire Luchtvaart Museum 6

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1999 | | pagina 6