Vier B-25's van de ML-KNIL in de vlucht peiling. Megens vertelde hem dat de man die de radiopeilingen uitvoerde even thee drinken was, maar dat men hem aan het halen was. Dat duurde echter zo lang (het kamp lag zeker een half uur rijden van het vliegveld), dat er langza merhand brandstofgebrek begon te ontstaan. Het automatisch SOS-baken werd ingeschakeld en Van Kregten besloot eerst west te vliegen om de kust te bereiken en daarna noord richting Darwin. Ook Nord kreeg nu in de gaten dat er iets niet in orde was, maar hield zich wijselijk afzijdig van de druk overleggende bemanning. Het vliegen op één motor om benzine te sparen lukt niet. De Mitchell was te zwaar beladen en begon bij het vliegen op één motor hoogte te verliezen. Opeens zag Van Kregten door een gat in het wolkendek water onder zich en eilandjes, de kust. Hij besloot het toestel te ditchen. Nord maakte zijn riem vast en kreeg van Baert een kussen om voor zijn gezicht te houden. Snel pakte hij nog zijn tas met portefeuille en een rol biscuitjes. Met een klap sloeg de B-25 op het water en begon direct vol te lopen. Nord herin nerde zich achteraf dat "het precies leek op een film van een zinkend schip!". Via het noodluik in de cockpit kropen ze uit het toestel en klom men op de rechtervleugel. Nord en Borneman haalden de dinghy tevoorschijn en bliezen hem met perslucht op. Toen ook telegrafist Megens het toestel had verlaten, trok men de schoenen uit en klom in de rubberboot. Het was al nacht geworden en het regende nog steeds. Even later schoof de Mitchell met de neus naar voren de diepte in, haar kostbare lading met zich meenemend. Ze paddelden met hun han den naar de oever en inventariseerden wat ze aan nooduitrusting hadden. Van Kregten bleek gewond te zijn aan zijn neus en wang. Het ontsteken van een vuur in de kletsnatte bush lukte niet en terwijl de overigen probeer den wat slaap te pakken, maakten Van Kregten en Nord nader kennis. Van Kregten bleek als oorlogsvrijwilliger vanuit zijn woonplaats Buenos Aires naar de vliegopleiding in Jackson (Florida) te zijn gegaan, waarna hij via omzwervingen bij het 18e Squadron ML-KNIL terechtkwam. 19

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1999 | | pagina 19