NIEUW LUCHTVAARTMAANDBLAD Op Schiphol werd onlangs het eerste exemplaar van het nieuwe luchtvaartmaandblad 4Luchtvaart wereldaangeboden aan Peter Legro, president- directeur van Transavia Airlines. 4Luchtvaartwereldricht zich op een breed Nederlands en Belgisch publiek. Van managers tot lucht vaarthistorici, militair en civiel. Veelzijdigheid is het belangrijkste motto van de redactie, die ervan overtuigd is, dat er in Nederland en in Vlaamstalig België behoefte bestaat aan een algemeen lucht vaartblad van hoge kwaliteit met een professionele inhoud. Hoofdredacteur is Thijs Postma, de vroegere hoofdredacteur van Luchtvaart, schrijver van een aantal luchtvaartboeken, eigenaar van één van de grootste luchtvaartarchieven ter wereld en bekend door zijn luchtvaartschilderijen (gou aches). De 20 redactieleden en medewerkers zijn voor het grootste deel bekende luchtvaartpubli cisten. Inmiddels zijn de eerste twee nummers verschenen en gezegd kan worden dat het blad er gedegen uitziet. Qua inhoud en lay-out wijkt het niet zoveel af van wat we gewend waren van wat Thijs Postma onder zijn vorige hoofdredacteurschap het licht deed zien. Veel medewerkers zijn oude bekenden en van hen weten we, dat goed en gedegen werk wordt geleverd. Al met al, nu al een volwassen blad van resp. 56 en 60 pagina's, en mocht u een Nederlandstalig luchtvaartblad zoeken, dan kan ik niet anders dan 'Luchtvaartwereld' aanraden. 4Luchtvaartwereldverschijnt 11 x per jaar en is verkrijgbaar in de winkel voor 12,50. Een jaar abonnement kost 110,00. HGB EEN BUNDELING VAN BELANGEN: VERENIGDE VLEUGELS Onlangs ontving uw redacteur het eerste exemplaar van Verenigde Vleugels een niet- commercieel magazine, dat de opvolger is geworden van een aantal periodieken van verschillende stichtingen en verenigingen. Verenigde Vleugels zal voornamelijk aan dacht besteden aan de historische Nederlandse luchtvaart Verenigde Vleugels - de naam zegt het bijna al - is een bundeling van de publicaties van diverse verenigingen en stichtingen, die zich bezighouden met de 'levende' Nederlandse luchtvaarthistorie. Sommige van deze clubs vliegen met antieke vliegtuigen; andere bewaren en conserveren ze voor het nageslacht, of zijn actief met het onderzoeken of beschrijven van de Nederlandse luchtvaartgeschiedenis. Het doel van Verenigde Vleugels is tweeledig. Allereerst poogt dit blad de vele enthousiaste maar veelal relatief kleinschalige publicaties in ons land, te bundelen tot één professioneel magazine over de Nederlandse historische luchtvaart, dat zich kan meten met buitenlandse magazines op dit gebied. Op de tweede plaats wil Verenigde Vleugels het draagvlak voor de historische luchtvaart in 28

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1999 | | pagina 28