ons land, alsmede de wederzijdse kennis en het wederzijds begrip, tussen iedereen (organisaties en particulieren) die zich met de luchtvaarthistorie bezighouden, én tussen deze groepen en de natio nale, regionale en lokale politiek, de pers en het (luchtvaart-)bedrijfsleven vergroten. Daarbij biedt Verenigde Vleugels een prachtige gelegenheid voor het bedrijfsleven om zich, in een brede en omvangrijke doelgroep, te profileren als sponsor van (een van) de deelnemende organisaties. De inhoud van dit eerste nummer van Verenigde Vleugels is veelzijdig: In een "Editorial" licht de hoofdredacteur van Verenigde VleugelsAviodome-directeur Arno van der Holst, toe waarom het blad is ontstaan. In de nieuwsrubriek "Uit de lucht" worden actuele ontwikkelingen uit de Nederlandse historische luchtvaart op de voet gevolgd. Nieuws over 'nieuwe' historische vliegtui gen in ons land; politieke ontwikkelingen ten aanzien van de historische luchtvaart en andere lucht- vaarthistorische actualiteiten komen, vaak uit de eerste hand, aan bod. Vanzelfsprekend krijgen de aangesloten organisaties in dit eerste nummer van Verenigde Vleugels uitgebreid de gelegenheid om zich nog eens aan de lezers uit eigen kring (leden en donateurs) en aan de relaties van de bevrien de organisaties voor te stellen. Omdat voortaan alleen nieuwe organisaties zich zullen voorstellen, zullen deze pagina's in de toekomst meer ruimte bieden voor achtergrondartikelen. Grote diepgang krijgen belangrijke luchtvaarthistorische activiteiten in interviews met deskundigen. Peter de Raaf, voorzitter van de F27 Friendship Association en van de Fokker Heritage Trust, en voormalig voor zitter van de Federatie Historische Luchtvaart, vertelt in de eerste Verenigde Vleugels over het over leg met de Rijksluchtvaartdienst met betrekking tot het vliegen met historische vliegtuigen. De luchtvaartgeschiedsschrijving zal in Verenigde Vleugels uitvoerig aan bod komen. In deze eerste editie wordt de geschiedenis verteld van de Fokker F.36: het reusachtige, maar laatste verkeers vliegtuig dat Fokker voor de Tweede Wereldoorlog in de lucht bracht. Een groter succes werd twin tigjaar later de Fokker F.27 Friendship. De ontwikkelingen bij de F27 Friendship Association waar de oudste nog compleet bestaande Friendship vliegwaardig gemaakt wordt, komen tot in de details in de schijnwerper. Vervolgens komen de activiteiten van de aangesloten organisaties aan bod. Naar keuze stellen de organisaties hun activiteiten en evenementen alleen open voor de eigen leden en donateurs, of tevens voor die van de bevriende organisaties en overige belangstellenden. Af en toe zal in Verenigde Vleugels een zijstapje gemaakt worden, om de actuele (Nederlandse) luchtvaart te belichten vanuit historisch perspectief. Het luchtvaarthistorisch magazine Verenigde Vleugels is een niet-commerciële tweemaandelijks uit gave van het Nationaal Luchtvaartmuseum Aviodome-Schiphol. Het initiatief tot deze publicatie is genomen door de stichting Fokker Heritage Trust. De overige deelnemers zijn de F27 Friendship Association, de Algemene Luchtvaart Afdeling van de KNVvL, de stichting Fokker Four en de stichting Vriendenkring van de Aviodome. In Verenigde Vleugels worden de Avio-Flyer, Spider, Vliegwereld Magazine, Fokker Four Magazine en de Nieuwsbrief Vriendenkring Aviodome opge nomen. Met diverse andere organisaties is overleg gaande over toetreding tot Verenigde Vleugels. Het is niet mogelijk om een abonnement op Verenigde Vleugels te nemen. Voorlopig zal Verenigde Vleugels evenmin in de losse verkoop worden aangeboden. Leden, donateurs, sponsors en overige relaties van de zes aangesloten organisaties krijgen Verenigde Vleugels zes maal per jaar gratis toe gezonden. 29

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1999 | | pagina 29