dert flink. In de Vreeburghal is een nieuwe vloer aangebracht, antislip en vloeistofdicht. De hal lijkt hierdoor een stuk ruimer en het museum bespaart flink op de energiekosten, want door de lichte kleur van de vloer kon de helft van de lampen worden uitgeschakeld. De vliegtuigen in de Vreeburghal komen veel beter tot hun recht en alles ziet er een stuk frisser uit. Ook de buitenboel wordt momenteel geschilderd. Blauw, hoe kan het ook anders in een luchtvaartmuseum, is de nieu we hoofdkleur. In de Snijdershal wordt de oude versleten bruine vloerbedekking vervangen door kobaltblauwe tegels. Afgelopen winter waren de wanden van de tentoonstellingspanelen in de Snijdershal al wit geschilderd, zodat met de vervanging van de vloerbedekking ook deze hal een eigentijdse frisse uitstraling krijgt. Niet zichtbaar voor de dagelijkse bezoekers, maar minstens zo belangrijk is het groot onderhoud aan de depotruimte van het museum. Peter van Weenen, de col lectiebeheerder van het museum, knapt de depotruimte in de Vreeburghal op. De depotcollectie moest vanwege de verbouwing tijdelijke elders worden ondergebracht. Voor de heer Van Weenen was dat de reden om de depotruimte meteen schoon te maken en een schildersbeurt te geven. Nieuwe geclachtenisruimte Zodra het onderhoud aan de infrastructuur is afgerond, begint het museum met de bouw van een nieuwe gedachtenisruimte. De huidige ruimte ligt verstopt achter in de Snijdershal. Zigzaggend langs vitrines en via een doolhof van paden is de ruimte nu moeilijk te vinden. Dit is niet optimaal voor een zo belangrijke ruimte in het museum, waar oorlogsveteranen, familie en vrienden hun dier baren gedenken. Ook het interieur van de gedachtenisruimte en de vitrines bij de entree, waarin opgenomen de uniformen en andere persoonlijke bezittingen van de ridders MWO, zijn helaas door de tand des tijds aangetast. De vitrines en het interieur worden vervangen. De nieuwe gedachte nisruimte krijgt een entree direct in het museum, zodat deze voor alle bezoekers direct zichtbaar is en voor de bezoekers uitnodigend is om de ruimte te betreden. In de aanloop naar de ingang van de herdenkingsruimte worden nieuwe 'vitrines' geplaatst met daarin opgenomen de uniformen en persoonlijke bezittingen van de ridders MWO. Zij vormen als het ware een erewacht naar de ingang. De herdenkingsruimte was tot nu ingericht voor de herdenking van de slachtoffers uit de Militaire Luchtvaart tot en met de Tweede Wereldoorlog, waarin opgenomen de Militaire Luchtvaart Afdeling, de Militaire Luchtvaart van het voormalige KNIL en de Marine Luchtvaart Dienst. Ook in de nieuwe gedachtenisruimte blijft dit natuurlijk gehandhaafd. De nieuwe herdenkingsruimte krijgt een aangepaste inrichting. De nieuwe ruimte biedt de mogelijkheid tot bezinning en herden king door nabestaanden, door veteranen van vroeger, maar ook door veteranen van nu. Daarnaast gaat het museum de nieuwe herdenkingsruimte herkenbaar maken voor de gewone bezoekers van het museum, zodat ook zij bewust worden van de offers, die zijn gebracht door onze luchtstrijd krachten. Naar verwachting zal de nieuwe herdenkingsruimte in de Snijdershal in oktober van dit jaar klaar zijn. Kunst op grote hoogte De tentoonstelling 'Kunst op grote hoogte' is inmiddels voorbij. Het museum mocht zich verheugen in de grote belangstelling van bezoekers voor deze tentoonstelling. Speciaal voor de Vrienden van het Museum is een kunstavond georganiseerd. Ruim tachtig vrienden hadden zich voor deze avond opgegeven. De avond was met twee woorden te omschrijven: een succes. Onder het genot van een drankje en onder de deskundige leiding van de exposerende kunstenaars werd de expositie beke- 4

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1999 | | pagina 4