ken. Voor het museum is het succes van deze avond aanleiding om voor de Vrienden van het Museum vaker een speciale bijeenkomst te organiseren. De eerstvolgende bijeenkomst zal gehou den worden tijdens de tentoonstelling over de vredesoperaties van de luchtmacht dit najaar in het museum. Koude oorlog De zomerexpositie van het museum gaat in op de rol van de luchtmacht in de tijd van de Koude Oorlog. Het is dit jaar tien jaar geleden dat een eind kwam aan deze periode waarin de NAVO en het Warschau-pact als twee militaire machtsblokken tegenover elkaar stonden, maar waarbij het nooit tot een grootschalig militair treffen is gekomen. Onder de titel "Vliegen voor Vrijheid" toont het museum in de wisselexpositieruimte in het kort de ontstaansgeschiedenis van deze periode en de rol die de Nederlandse luchtstrijdkrachten speelden in de Koude Oorlog. De tentoonstelling richt zich met name op de jongere bezoekers van het museum. Opvallend is dat vele jongeren het begrip Koude Oorlog niets of weinig zegt. Niet zo bijzonder als we bedenken dat ten tijde van de val van de muur de huidige achttienjarige slechts acht jaar oud was. Voor de oudere bezoekers, die de Koude Oorlogsperiode bewust hebben meegemaakt zal de tentoonstelling een herkenning zijn van ernstige incidenten, zoals de Hongaarse opstand, de Praagse lente, de bouw van de Muur etc. die gelukkig nooit hebben geleid tot een daadwerkelijk conflict. Nieuwe Museumgids Bijna is het zover. Na een volledig vernieuwde jeugdgids dit voorjaar krijgt het museum eindelijk een museumgids voor de volwassen bezoeker. De laatste hand wordt momenteel gelegd aan het redi geren en opmaken van de gids. Met een beetje goede wil is de gids in augustus/september te koop in de museumwinkel. De prijs in nog niet bekend. Met de drukker moeten nog de prijsafspraken worden gemaakt. Wel kan al worden verklapt dat de gids zal zijn verrijkt met prachtige foto's en schitterende schilderijen en tekeningen van Jaap Zandstra. Samen met een andere vrijwilliger van het museum Ko Verweij heeft hij aan de basis gestaan van de nieuwe gids. Dick Piest Directeur Militaire Luchtvaart Museum 5

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1999 | | pagina 5