Een sfeervol plaatje van het Sentani meer genomen vanaf de "duik"boot. knuppel is verdwenen, evenals het main instru ment panel; het electric circuit breaker panel is er wel en hangt neergeklapt los naar beneden. Vér naar beneden reikend, is het voetenstuur te voelen, maar er is geen beweging in te krijgen en er hangt van alles overheen. Slecht te onder scheiden, maar wel goed te voelen ("als je er tegenaan drukt, geeft het mee en veert dan weer terug!") is de fuselage fuel tank, hoog in de romp, vlak achter de pantserplaat waartegen de stoel van de vlieger is geplaatst. Na deze eerste verkenningen werd het tijd voor een systematischer onderzoek. Aan de voorzijde de lange, forse neus met aan het eind daarvan de flinke spinner en de driebladige propeller met verbogen tips. De spinner en de beplating van de neus zijn voor zover te zien en te voelen helemaal gaaf, evenals de uitlaatspruitstukken van de motor aan weerszijden van de neus. De linkervleugel, die opvallend genoeg was voor zien van een dubbele pitotbuis, is aan de boven zijde geheel onbeschadigd, zelfs de navigatie- verlichtingsunit is intact; de onderkant, die gro tendeels in de modder ligt en daarom niet te bekijken en slechts voor een gedeelte te bevoe len was, lijkt in dezelfde conditie. De rechter vleugel vertoont bij de flappositie aan de boven zijde enige schade, voor de onderzijde geldt hetzelfde als voor die van de linkervleugel. In beide vleugels werd een enkele mitrailleur aan getroffen. De wheelbays aan de achteronderzijde van de vleugels waren beide leeg: door de klap van de landing op het water is het landingsgestel waarschijnlijk uit z'n locks geschoten. In ver band met de dikte van de modder- en sliklaag was het niet mogelijk de poten terug te vinden. 9

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1999 | | pagina 9