Een Mitchell (van 320 sqn?) zoals er verscheidene zijn geditched. ik voort met 1900 toeren tot ongeveer 17.00 uur. De zee werd steeds woeliger en ik moest de snelheid terugbrengen tot 12 knopen, boven dien kwamen we een aantal drijvende mijnen tegen. 30 mijl zuid van Dungeness zagen we een mijn op minder dan 200 meter aan stuurboord drijven. Om 17.30 uur kwam een Vliegend Fort laag over en bleef bijna een half uur boven ons cirkelen. We verwachtten dat ook hij zou ditchen en maakten ons op nog meer klanten op te pikken. Echter, om 18.00 uur vloog hij weg, koers 330 graden. De zee werd iets rustiger, dus onze snelheid iets verhoogd. 5 mijl zuid van Dungeness kwamen we twee High Speed Launches uit Dover tegen, die onze klanten, nog steeds in goede staat, van ons overnamen. Deze klanten hebben van ons eerste hulp en hete soep gekregen, tijdens onze tocht vanaf de riviermond van de Somme, met een gemiddelde snelheid van 16 knopen." Een van de twee Launches bleef bij de lamme Sea Otter, terwijl de ander de bemanning van 320 Squadron in Dover aan land zette. Deze waren wel op een zeer opmerkelijke en oncom fortabele manier teruggekomen naar Engeland. Wat bracht de rest van de tocht voor S/Ldr Brown en zijn bemanning: "Het duurde bijna 20 minuten voor ik de Sea Otter weer had gestart, na de overname van de Hollanders door de Launch. Om 19.00 uur probeerde ik weer op te stijgen. Dit lukte wederom niet en ik zette koers naar Dover, in gezelschap van een High Speed Launch, met een snelheid van 20 knopen. Tien minuten later zagen we de vuurtoren van Dungeness. Om 20.00 uur aan de Launch gevraagd welke koers ik moest sturen, waarop ze vroegen waar ik heen wilde. Ik vertelde dat ik naar Dover wilde. Het werd donker geduren de deze periode, dus snelheid werd terugge bracht tot 15 knopen. Aan de Launch gevraagd voor ons te gaan varen, zodat ik hun lichten kon volgen. Snelheid 10 knopen en om 20.38 Dover in zicht. De zee werd nu steeds wilder en de Launch verdween uit zicht, vanwege de grote hoeveelheden water die over de cockpit heen sloegen. Eindelijk taxieden we door de have ningang en werden door een havenvaartuig naar een boei gebracht, waaraan we afmeerden om 20.47 uur. De totaal afgelegde afstand, taxiend, bleek 76 mijl en we werden door het haven vaartuig aan land gezet. Opmerkingen: - perfecte ditching door Mitchell bemanning. - motorstoring veroorzaakt door vier kapotte bougies. - middelste electrode van een bougie was weg. - hete soep van onschatbare waarde! Ivo M. de Jong 21

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1999 | | pagina 21