Na de ontvangst met koffie en petit four werden de veteranen welkom geheten door de Commandant van de vliegbasis, de kolonel-vlieger Chris Lorraine. Na de toespraak van de commandant vond de vlaggenparade en de kranslegging plaats. Het geheel werd afgesloten met het ten gehore brengen van de "The Last Post". De eerste dag was speciaal voor veteranen uit de Meidagen 1940, Groot- Brittannie 1940-1945, de Militaire Luchtvaart van het KNIL, Aircadets Bridgenorth, 6 ARVA, 322 Squadron Indie 1945-1950, veteranen die hun opleiding hebben genoten op de School of Technical Training te Langham en dienstplichtigen Luchtstrijdkrachten. Op de tweede dag waren uitgenodigd zij die behoren tot de Oorlogvrijwilligers Luchtstrijdkrachten Nederlands Indie/Meteo/Luchtdoel- artillerie. Militaire Luchtvaart Nieuw-Guinea en recente veteranen. In totaal hebben zo'n 275 vete ranen en partners de happening bezocht. Tijdens het optreden van de drumband en onder het genot van een drankje sprak ik met de inmiddels 80-jarige oud-luchtmachtofficier de heer Roelfsema van 6 ARVA en oud lid van 322 squadron. Vorig jaar had hij nog herinneringen kunnen ophalen met vijf oud-gedienden maar nu had hij er pas één ontmoet. Op het platform konden de veteranen de Chinook en de Apache van dichtbij bekijken. Zoals de foto al aangeeft was het bij de Apache erg druk. Deze was vanwege de laaghangende mist wat later op Soesterberg binnengekomen dan gepland. Ook de Spitfire met als vlieger de Gen.-Maj. b.d. Macco was wat later van Gilze-Rijen opgestegen. Na de rijstmaaltijd werd een uitvoering gegeven door het Luchtmacht Mannenkoor. De veteranen en partners beleefden wederom een geweldige dag. 26

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1999 | | pagina 26