Aktiviteiten Agenda 1999 donderdag 1 juli - zondag 31 oktober Gewapende Vrede Tien jaar na de val van het IJzeren Gordijn kijken we terug op 40 jaar Koude Oorlog (1949-1989) en de betekenis daarvan voor de Koninklijke Luchtmacht en Marineluchtvaartdienst. Ook de 'tegenstander zal worden belicht in deze expositie. zondag 16 t/rn zondag 24 oktober 17e Nationale Modelbouw Manifestatie Evenals voorgaande jaren bestaat de manifestatie uit een grote show van eigen gebouwde en uit bouwdozen vervaardigde schaalmodellen in de categorieën vaartuigen, voertuigen, vliegtuigen, figuren, diorama's en overige. Bovendien vindt er een schaalmodelbouwwedstrijd plaats, waarbij leuke prijzen zijn te winnen. dinsdag 26 oktober t/m zondag 31 oktober Luchtvaart-Film-Week Tijdens de Luchtvaart-Film-Week is een groot aantal bijzondere films en documentaires te zien. In de ochtend vertonen wij documentaires over specialistische en technische onderwerpen en in de middag algemene luchtvaartfilms. Het programma is één maand tevoren verkrijgbaar. november Vredesoperaties na 1989 In deze toevoeging aan de vaste expositie is te zien welke veranderingen de Koninklijke Luchtmacht en Marineluchtvaartdienst na 1989 doormaakten en welke nieuwe taken ter hand zijn genomen. dinsdag 28, woensdag 29, donderdag 30 en vrijdag 31 december Open-Cockpit-Dagen Je beklimt de vliegtuigtrap en stapt voorzichtig in de cockpit. Na het vastgespen van de riemen zakt langzaam het cockpitdak. READ\ FOR TAKE OFF Wie heeft het niet eens willen weten hoe het is om jachtvlieger te zijn Dat kun je nu ervaren in het Militaire Luchtvaart Museum. Diverse vliegtuigen staan open jachtvliegtuigen, straaljagers, bommenwerpers, les- en transportvliegtuigen. Onder begeleiding wordt de werking van het toestel uitgelegd. Evenementen onder voorbehoud 31

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1999 | | pagina 31