Even bijpraten Dat 'even bijpraten' lijkt me nodig en gewenst. In het januari- en aprilnummer 1999 stelde ik enke le nieuwe ontwikkelingen en voornemens in het vooruitzicht. Eén daarvan was om met de museum leiding en de luchtmachtstaf de mogelijkheid uit te werken om de Stichting een grotere rol te laten spelen hij de uitvoering van de publiekgerichte taken. Daarover werd zeer onlangs ook even bijge praat op het hoofdkwartier van de KLu. Daarbij bleek dat de uitgangspunten en vooronderstellin gen, waarop indertijd de wenselijkheid van een bijzondere rol van de Stichting in de publiek gerichte taken was gebaseerd, niet meer ten volle geldig zijn. Met het wegvallen van de mogelijke financiële onderbouwing van het project lijkt het thans niet zinvol het inschakelen van de Stichting nader uit te werken. Nu is dit niet erg. De Stichting zocht deze rol niet, maar was bereid een taak op zich te nemen om de financiële verzelfstandiging van het museum te ondersteunen. Nu deze financiële zelfstandig heid grotendeels tot stand is gekomen en verder reikt dan indertijd werd voorzien, is het beoogde doel eigenlijk al bereikt, zij het niet ten volle. Verdere uitbouw daarvan vergt beslissingen en inves teringen, die thans niet aan de orde zijn. Of daar verandering in komt? Zeg nooit nooit! Het bestuur zal zich hierover nog beraden. Duidelijk is dat de indertijd voorziene vervlechting van museumleiding en Stichting in het beheer van het museum niet meer aan de orde is. Wel zullen we in goed overleg en in goede coördinatie met de museumleiding bezien hoe we complementair bezig kunnen zijn om het zich reorganiserende museum te steunen. Het voornemen om de nieuwsbrief te moderniseren en anders op te zetten staat nog overeind maar kost meer tijd dan we indertijd dachten. U hoort daar nog meer over. Het organiseren van activiteiten voor de donateurs naast de donateursdag is in het voorjaar gelukt met de speciale presentatie van de tentoonstelling 'Kunst op grote hoogte*. Een gelijkwaardige happening in het najaar moest worden uitgesteld omdat de expositie vredesoperaties is vertraagd, zoals u in het oktobernummer heeft kunnen lezen. Van uitstel komt echter geen afstel. Ook het komend jaar kunt u vergelijkbare activiteiten tegemoet zien. Over het P-40 project en de expeditie naar Irian Java hebt u kunnen lezen in het juli nummer. De expeditie heeft ons de nodige kennis opgeleverd om te zijner tijd te kunnen besluiten over voort- 3 EEN UITGAVE VAN DE STICHTING VRIENDEN VAN HET MILITAIRE LUCHTVAARTMUSEUM

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2000 | | pagina 3