NATIONALE LUCHTVAARTBEURS IN AVIODOME OP SCHIPHOL De onlangs in de binnenlanden van Venezuela teruggevonden Fokker F.VIII "Duif' uit 1928 zal waarschijnlijk onderweg naar Nederland zijn, als op 20 en 21 mei a.s. de zeventiende Nationale-Luchtvaartbeurs in het Nationaal Luchtvaartmuseum Aviodome op Schiphol plaatsvindt. In het museum staan dan meer dan 120 stands, waar alles wat met de vliegerij te maken heeft wordt verhandeld en geruild. De beurs, die altijd garant staat voor zeer veel bezoekers, is voor 'luchtvaartfans de plek om elkaar te ontmoe ten en verzamelingen uit te breiden. Maar ook het bekijken van de stands alleen al, is een bezoek aan deze beurs waard. Tijdens deze grootste luchtvaartbeurs van ons land, beter bekend als het "Avioplein", krijgen dui zenden geïnteresseerden en verzamelaars de gelegenheid om artikelen die met de luchtvaart te maken hebben, te ruilen, te kopen of te verkopen. Het aanbod zal net als de vorige jaren variëien van de altijd populaire luchtvaartboeken en luchtvaarttijdschriften tot en met vliegtuigmodellen en vliegtuigbouwdozen. Maar ook fotos, dia's, propellers, historische vliegtuigonderdelen en cockpit instrumenten zullen worden aangeboden. Tevens is er een ruim aanbod van moderne digitale lucht vaart- informatie, zoals videobanden, computerdiskettes en CD-ROM's met o.a. vliegspellen en luchtvaartfilms. Ook zullen er weer heel wat attributen aangeboden worden, die herinneren aan de Nederlandse luchtvaartgeschiedenis. Temidden van de grote overzichtstentoonstelling "90 Jaar Vliegende Hollanders", die nog tot en met mei te bezichtigen is, zullen er herdenkingsborden, puzzels, affi ches, beschuitbussen en fietsvlaggetjes aangeboden worden, die herinneren aan de vluchten van bijvoorbeeld de Fokker F.XVIII's "Pelikaan" (van de Kerstpostvlucht uit 1933) en de Douglas DC- 2 "Uiver" (van de London-Melbourne Race in 1934). Ook dit jaar belooft het weer een heel gezellig weekend te worden, vol met verrassingen en voor elk wat wils. De beurs in het najaar zal in het weekend van 4 en 5 november 2000 plaatsvinden. Het Nationaal Luchtvaartmuseum Aviodome op Schiphol is tijdens de luchtvaartbeurs zowel op zatei- dag als zondag van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Voor meer informatie is het Nationaal Luchtvaartmuseum Aviodome bereikbaar op telefoonnummer 020 - 406 8000 of op de internetsite van het Aviodome: www.aviodome.nl 29

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2000 | | pagina 29