C.O.B.-status Vliegbasis Soesterberg Na eerdere publicaties in de pers lijkt er nu meer duidelijkheid te zijn gekomen over de C.O.B.- status op de Vliegbasis Soesterberg. Op 17 mei j.l. heeft de Minister van Defensie F. De Grave in de Tweede Kamer aangekondigd dat begin mei, vanuit Amerika de mededeling is gekomen, dat de C.O.B.-status zal komen te verval len. Wel heeft Minister de Grave aangegeven dat de status van reserve-vliegveld gehandhaafd blijft. Dit betekent dat ten allen tijde een squadron gevechtsvliegtuigen gebruik van de basis kan blijven maken. 1SACAR op de vliegbasis Soesterberg Op zaterdag 20 mei j.l. werd op Soesterberg de ISACAR (Inter Service And Civil Air Rally) gehouden. Er hebben plm. 120 vliegtuigen aan deel genomen, waaronder sportvliegtuigen, bur gervliegtuigen alsmede helicopters. Een heel bijzondere bezoeker dit jaar was de historische Douglas DC-4 Skymaster van de D.D.A. Tijdens deze rally worden de navigatievaardigheden van de vliegers of crews getoetst. Dit jaar viel de prijs wederom in handen van het 300 Squadron. Het team bestaande uit: kapitein Serge Christiaans, luitenant Rob Sellink en sergeant I Jonkie Geurts, kwam als winnende equipe uit de bus en sleepte de ISACAR Wisseltrofee in de wacht. Tevens ontving het team de PLD-prijs voor de hoogst geklasseerde helicopterequipe. Vliegeroriëntatiedag op Soesterberg Op dinsdag 20 juni j.l. werd op de Vliegbasis Soesterberg de jaarlijks terugkerende vliegeroriën tatiedag gehouden. Plm. 250 HAVO- en VNO-scholieren, jongens en meisjes in de leeftijd van 14 tot 16 jaar, hadden zich via de internetsite en posters aangemeld bij de afdeling Werving en Selectie van de Luchtmacht in Den Haag. Na hun aanmelding ontving een ieder een informatiepakket thuis met een uitnodiging voor een bezoek aan de vliegbasis Soesterberg. Na ontvangst op het station Amersfoort werden de aangemelde kandidaten per bus naar het Officierscasino gebracht. Na de koffie met cake werden om 11.00 uur de deelnemers welkom geheten door de Commandant Vliegbasis Soesterberg, kolonel-vlieger C.J. Lorraine. De ochtend werd gevuld met voorlichting over de militaire opleiding, de E.M.V.O. de voortgezette vliegerop leiding tot jacht- of helicoptervlieger, de keuring- en de selectieprocedure en de werkzaamheden die een vlieger moet uitvoeren. Na de lunch vertrokken de jongens en de meisjes naar het platform bij hangaar I op de Vliegbasis waar zij de F-16, de Cougar, de Chinook, de Apache en een PC-7 van binnen en van buiten konden bekijken. Op de static-line was deskundig personeel aanwezig om de vragen van de jongens en de meisjes te beantwoorden. De static-show werd om 15.00 uur afgesloten met het vertrek van de PC-7, de F-16 en de Apache. Tussentijds kwam er nog een F-4 van Hopsten overvliegen. Daarna vertrok het hele gezelschap weer naar het Casino waar zij werden voorgelicht op het terrein van de jeugdlucht- 25

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2000 | | pagina 25