Martin Schroder reikt de ISACAR Wisseltrofee uit aan het winnende team. (Foto: vlb. Soesterberg) vaartopleiding binnen de KNVvL. De bijeenkomst werd om 16.30 uur afgesloten met een drankje waarna de deelnemers weer met de bussen naar het station Amersfoort werden teruggebracht om aan de thuisreis te beginnen. Luchtmacht herdenkt overleden personeel op Vliegbasis Soesterberg Zevenentachtig jaar geleden werd op de vliegheide nabij het dorp Soesterberg de Koninklijke Luchtmacht opgericht. Daarmee ontstond het oudste militaire vliegveld van Nederland, nu de Vliegbasis Soesterberg. Het is traditie om jaarlijks op de Bakermat het overleden luchtmacht- personeel te herdenken. De plechtigheid werd maandag 3 juli jl. om 11.00 uur op de basis gehouden waarbij ook de bevolking van Soesterberg aanwezig was. De herdenkingsplechtigheid vond plaats bij het uit 1923 daterende monument, ten overstaan van het Vaandel van de Koninklijke Luchtmacht en gewapende troepen. Nabestaanden van overleden luchtmachtmilitairen en autoriteiten woonden eveneens de plechtigheid bij. Tijdens de plechtigheid werd een krans gelegd door de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten, luitenant-generaal D.L. Berlijn. Na een toespraak van de bevelhebber werden de Nederlandse vlag en de luchtmachtvlag halfstok gehesen. Daarna hield de hoofdluchtmacht-aalmoezenier een toespraak en sprak de hoofdluchtmacht-predikant een gebed uit. Hierop volgde een minuut stilte. Vervolgens speelde de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht het Wilhelmus en werden de vlaggen in top gehesen, gevolgd door het overvliegen van vier F-16*s in de "Lost Wing Man" formatie. De plechtigheid eindigde met een défilé, waar bij velen een moment in gedachten bij het monument stil stonden en bloemen legden. 26

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2000 | | pagina 26