Legermuseum naar Soesterberg Het Koninklijk Nederlands Leger- en Wapenmuseum wil binnen vijfjaar verhuizen van Delft naar Soesterberg. Het onderkomen in Delft, het Armamentarium, voldoet niet meer aan de huidi ge museale normen. De landmacht onderzoekt of het museum naast het Militaire Luchtvaart Museum op het Kamp van Zeist ondergebracht kan worden. De provincie Utrecht wil op het ter rein van het luchtvaartmuseum, waar nu het Lockerbie-proces wordt gehouden een museumpark. Dat plan is nog in onderzoek. Volgens het Legermuseum schuift het museum graag aan. "Maar als dat niet lukt, willen we toch richting Soesterberg om ons op een andere defensielocatie te vesti gen" Het Legermuseum wil weg uit Delft omdat de tentoonstellingsruimte te klein is. Bovendien is er te weinig depotruimte en de mogelijkheid voor buitententoonstellingen ontbreekt. Het Legermuseum trekt 60.000 bezoekers per jaar en geldt als het nationale museum voor militaire geschiedenis van prehistorie tot heden. Het museum is opgericht in 1913 en sinds 1986 gehuis vest in het zeventiende-eeuws wapenarsenaal in de binnenstad van Delft. De collectie van het museum bestaat ondermeer uit wapens, uniformen, schilderijen, legervoertuigen en kanonnen. Naast tijdelijke tentoonstellingen verzorgt het museum ook programma's voor scholieren. (Utrechts Nieuwsblad 28/6/2000) VAN EEN PRIJSWINNAAR: Betreft: De museumvrienden vliegtocht Datum: 13 juni 2000 Geacht bestuur. Hierbij doe ik u enige foto's toekomen welke gemaakt zijn op 7 mei j.l. De heer Arthur van Maurik had deze dag uitge kozen om de winnaars van de verloting, welk gedurende de jaarlijks terugkerende donateurs dag gehouden wordt, een schitterende vliegtocht te bezorgen. De weersituatie gedurende deze dag was feno menaal. De vlucht die om 10.00 uur vanaf vlieg veld Ieuge een aanvang nam, ging in eerste oe Piper PA-28-181 in afwachting van de prijswinnaars, instantie naar 5000 voet hoogte richting Eemmeer. In de buurt van Nijkerk moesten wij i.v.m. vliegverkeer van Schiphol naar 1500 voet dalen. We zijn via het Gooimeer gevlogen richting vliegveld Hilversum waar aldaar geland werd. De beloofde koffie ging evenwel niet door daar het plaatselijke restaurant op het vliegveld nog niet open was. Na een kwartier zijn wij wederom opge- 27

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2000 | | pagina 27