AVIODOME OPENDE DRIE EXPOSITIES OP DRIE LOCATIES IN NEDERLAND! Het meest 'ondernemende' museum van Nederland, het Nationaal Luchtvaartmuseum Aviodome op Schiphol, opent de komende weken drie nieuwe attracties voor het publiek. Daarmee wil het muse um niet alleen de attractiviteit van het museum op Schiphol voor het publiek vergroten, maar tevens de toegankelijkheid van ons nationaal luchtvaartcultuurbezit vergroten, door met delen van de omvangrijke collectie naar het publiek toe te gaan! F-16 Fighting Falcon-shelter Op woensdag 5 juli, om 15.00 uur, opende Staatssecretaris Van Hoof van Defensie in de voortuin van het Nationaal Luchtvaartmuseum Aviodome, in het kader van de expositie "Vliegende Hollanders", de 'F-16 Fighting Falcon-shelter'. Precies 25 jaar nadat de Tweede Kamer de beslis sing nam om de roemruchte Lockheed F-104G Starfighter te laten opvolgen door de F-16 Fighting Falcon, krijgt de moderne jager een (tijdelijke) plaats in het museum, op enkele tientallen meters afstand van zijn historische voorganger. Het middelpunt van de F-16 Fighting Falcon-shelter is vanzelfsprekend een echte F-16, die gereed staat alsof hij elk moment zijn motor zou kunnen star ten voor een actie boven Bosnië of Kosovo. De F-16 is in bruikleen gesteld door de Koninklijke Luchtmacht. Uiverdome Op dinsdag 11 juli opende het Nationaal Luchtvaartmuseum Aviodome om 16.00 uur op de lucht haven Lelystad de 'Uiverdome'. Na de aankoop van de Douglas DC-2 'Uiver in 1999, waarbij meer dan 16.000 particulieren, 200 bedrijven, fondsen en de overheid hebben geparticipeerd, is het his torische KLM-vliegtuig nu het kloppend hart van zijn eigen expositie. Deze expositie werd geopend door de Commissaris van de Koningin in de provincie Flevoland, de heer mr. De Jager en een afvaardiging van de Australische ambassade. De Uiver staat in deze tentoonstelling temidden van een bijna honderd meter lang stripverhaal, dat bestaat uit speciaal voor dit doel gemaakte tekenin gen van 2 bij 3 meter en vele tientallen foto's. Deze expositie vertelt de geschiedenis van de Uiver, die in 1934 in de Londen-Melbourne Race de handicaprace won en het verhaal van de allerlaatste nog vliegende DC-2 ter wereld, die dankzij het Nederlands publiek nu Nederlands eigendom is. Daarnaast wordt ingegaan op het verloop van de Londen-Melbourne luchtrace rond de halve wereld, in 1934, waarbij soms 'geruisloos' spannende avonturen zijn beleefd. Want toen de Uiver na vier dagen in Melbourne aankwam, zouden diverse andere deelnemers aan de race nog maanden op zich laten wachten.... Zep/allon Op dinsdag 18 juli opende het Nationaal Luchtvaartmuseum Aviodome, in samenwerking met de gloednieuwe Nederlandse luchtschepenbouwer Rigid Airship Design NV (RAD), op zo'n 15 kilo meter afstand van de Uiverdome op 'Airship Plaza' in Lelystad-Noord het eerste Europese ballon- 32

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2000 | | pagina 32