namen van bekenden en men is zichtbaar onder de indruk van de vaak gruwelijke geschiedenis die achter de namen schuil gaat. Is de bezoeker in de herdenkingsruimte gepast stil, in het muse um klinken vaak vrolijke kinderstemmen en de oh s en ah s van de bezoekers zijn niet van de lucht als weer een bijzonder vliegtuig wordt ontdekt. Net voor de zomerdrukte kon het museum nog twee nieuwe tentoonstellingen realiseren die een bijzonder aspect uit de militaire luchtvaart belichten: 'Luchtige kleding' en 4F-16's boven Kosovo'. Luchtige Kleding Onder deze titel is tot eind september een bijzondere expositie in het museum opgesteld. Het betreft een overzichtstentoonstelling van de vliegkleding van de afgelopen eeuw. Toonaangevende vliegerpakken en vliegoverals zijn luchtig opgehangen in de wisselexpositieruimte in de Snijdershal. Om het tijdsbeeld compleet te maken exposeert het museum naast de uniformen de damesmode uit dezelfde periode als het vliegpak. Ze vormen als het ware een twee-éénheid. Dankzij de bruikleen van het Centraal Museum in Utrecht beschikt het MLM voor deze expositie over tien authentieke damesgarderobes waaronder een origineel charlestonjurkje uit de jaren twintig, een mini-jurkje uit de jaren zestig, een india-jurk uit de flowerpower periode en andere herkenbare damesmode uit de afgelopen tien decennia. 'Luchtige kleding' is een tentoonstelling over functionele militaire vliegkleding uit de eigen collectie en modegevoelige dameskleding die u eigenlijk niet mag missen. De F-16 in de Kosovo-expositie 4

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2000 | | pagina 4