"LUCHTIG" NIEUWS door Pol de Soeten Internationale Helikopter Vliegmeeting Begin juni 2000 werd op het vliegveld Bierset voor de derde maal de Internationale Helikopter Vliegmeeting gehouden. Het evenement werd ook deze keer door de Groep Lichte Vliegtuigen van de Belgische Landmacht georganiseerd. Als het aan de Belgische Minister van Landsverdediging ligt zal over enige tijd een stuk grondge bied aan de westzijde van het vliegveld worden verkocht. Verder is het de bedoeling dat op het civiele gedeelte van de luchthaven Liege-Airport in de toekomst het aantal vracht- en charter vluchten zal worden uitgebreid. Op het vliegveld van Bierset zijn op het ogenblik de volgende eenheden gestationeerd. De Britten Norman BN-2 Islanders, de Alouette II helikopters, het 17('e en I8('e Antitank Bataljon, beiden uitgerust met de Augusta A-109 en een onderhouds- en herstel compagnie. Op de Internationale Helikopter Vliegmeeting was weer een grote verscheidenheid aan helikopters aanwezig, w.o. twee EH 101 Merlin HM-1 helikopters. Inmiddels bezit de Royal Navy reeds 10 helis van dit nieuwe type. De klapper op de \static-line* was wel de in speciale kleuren beschilderde CH-53G afkomstig van de vliegbasis Mendig in Duitsland. Zoals op het toestel viel af te lezen zijn er inmiddels 500.000 vlieguren met deze toestellen gemaakt. Air Power 2000 Spectaculaire vliegshow in Zeltweg (Oostenrijk) met meer dan 200 vliegtuigen. De vliegshow werd, verspreid over 2 dagen bezocht door meer dan 200.000 bezoekers; 800 officie ren en onderofficieren afkomstig uit 21 landen waren meegereisd om alles in goede banen te lei den. De weergoden lieten ons gelukkig niet in de steek: de zon scheen volop. Op de grond was voor het publiek een interessante Static-Show te zien. Om precies negen uur vond de opening plaats met het voorvliegen van zes Oostenrijkse Saab Diakens van de Luchtmacht. Het ochtendprogramma werd verder gevuld met het voorvliegen van een aantal helikopters waaronder de Mi-24 en het 'Kleiblatt-Team* met vier AB 206A JetRangers. Veel vliegtuigen uit de voormalige Oostbloklanden gaven acte de presence. Uit Rusland was de nieuwe MiG-29 SMT naar Zeltweg gevlogen, die in de middag een geweldige show liet zien. Op de vliegbasis Zeltweg ontbrak het ook niet aan transporttoestellen. Een Ilvushin 11-76 wierp op een hoogte van plm. 200 meter boven de startbaan 40.000 liter bluswater af. Het hoogtepunt uit de show was natuurlijk het voorvliegen van de spectaculaire demo-teams zoals de Patrouille de Suisse, de Red Arrows, Frecce Tricolori. Turkish Stars en de Midnight Hawks uit Finland. 17

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2000 | | pagina 17