Tijdens de Open Dagen op Volkel demonstreerde de Eurofighter "Typhoon" voor het Nederlandse publiek. Van een totaal ander kaliber dan de JSF en daarom misschien ooit nog eens in Nederlandse kleuren, (foto: Pol de Soeten) citatieformulieren was een loting verbonden voor een vlucht met een F-16. De prijs ging naar de 24-jarige Linda Breedveld uit Zwolle. Volgens Commodore L. van den Born van de luchtmachtstaf zijn er op de zaterdag drie vredesacti visten aangehouden die een hek op de vliegbasis Volkel wilden doorknippen. Zij zijn door de mare chaussee aangehouden. Later op de avond zijn 2 Noorse F-16's en 1 Duitse Tornado met rode verf beklad. De vredesactivisten wilden daarmee aangeven dat voorvliegen onnodig en nutteloos is. Volgend jaar zijn de Open Dagen van de Koninklijke Luchtmacht gepland op 6 en 7 juli op de vlieg basis Leeuwarden. Bezetting verkeerstoren door vredesactivisten Vier vredesactivisten hebben in de nacht van zaterdag 5 op zondag 6 september de verkeerstoren op de vliegbasis Volkel bezet gehouden. De activisten hadden een spandoek opgehangen met de tekst "Hiroshima nooit meer*. De lucht machtbewaking heeft de vier vredesactivisten overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee. Het was deze dag exact 55 jaar geleden dat Hiroshima door een Amerikaanse atoombom werd verwoest. Veteranen ontmoeten elkaar op Soesterberg Ongeveer 2700 veteranen hebben op 15 en 14 september 2000 de jaarlijks terugkerende vetera- nendagen bezocht, al dan niet met echtgenote of begeleider. De Koninklijke Luchtmacht beoogt met het organiseren van de veteranendagen vorm te geven aan 20

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2000 | | pagina 20