de waardering voor de inzet van die veteranen die vaak onder buitengewoon moeilijke en zware omstandigheden hebben gediend. De luchtmacht organiseert deze dagen door tussenkomst van de Stichting Federatie Militaire Luchtvaart. Op 13 september 2000 waren de groepen Oorlogsvrijwilligers Nederlands Indië, Luchtvaart troepen Nederlands-Indie, Meteo, veteranen die hun opleiding hebben genoten op de School of Technical Training te Langham. Militaire Luchtvaart Nieuw Guinea en recente veteranen op 'De Bakermat" te gast. Op 14 september 2000 waren veteranen van de groep Meidagen 1940, Groot Brittannië 1940/1945. de Militaire Luchtvaart van het KNIL. Aircadets Bridgenorth. 6 ARVA. 322 Squadron Indië 1945 1950 en Dienstplichtigen Luchtstrijdkrachten, Luchtdoelartillerie ML te gast. De openingsceremonie begon beide dagen met een vlaggenparade en een kranslegging. Buiten was een kleine static show van o.a. de Chinook. Cougar. Apache en Alouette 111 opgesteld. lussen de middag werd de traditionele rijstmaaltijd opgediend. Het geheel werd opgeluisterd door de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht en een optreden van het Luchtmachtmannenkoor. Presentatie van een "mini" Hercules Een geheel nieuw vliegtuig werd gepresenteerd op de RAF basis Cottesmore: de Lockheed Martin Alenia C-27J Spartan. Het militaire transportvliegtuig heeft als basis de Alenia G-222 deze is uitgerust met de motoren (2) en de avionica van de Lockheed Martin C-130J Hercules. De Italiaanse luchtmacht heeft twaalf C-27J transporttoestellen besteld. Het is de bedoeling dat deze de oudere G-222*s te zijner tijd zullen vervangen. Een "mini" Hercules, zo laat de op Cottesmore gepresenteerde Lockheed Martin Alenia C-27J Spartan zich goed omschrijven, (foto: Pol de Soeten) 21 iMIX

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2000 | | pagina 21