Verschenen: "De Nederlandse Mitchells" Begin november 1999 verscheen een geschiedbesehrijving van de B-25 vliegtuigen in Nederlandse dienst. In de Nederlandse strijdkrachten dienden van 1942 tot 1954 zeker 290 Mitchells. Vanwege dit grote aantal en de turbulente tijd waarin het vliegtuigtype geschiedenis maakte, is de B-25 Mitchell van grote betekenis voor de Nederlandse luchtvaarthistorie. Het boek beschrijft in Nederlandse taal: - de ontwikkeling van de B-25 door North American Aviation; - de aanschaf van de B-25 voor Nederlands-Indië; - de strijd vanuit Australië tegen de Japanse bezetter; - de Nederlandse vliegschool op Jackson (USA); - het gebruik na de terugkeer in Nederlands-Indië; - de aanschaf en de inzet door 320 (Dutch) Squadron RAF; - de rol van de B-25 tijdens de wederopbouw van de MLD; - de overgebleven Mitchells in musea en daarbuiten. In de Engelse taal is een overzicht gegeven van de levensloop van iedere Nederlandse Mitchell afzonderlijk. Bijlagen beschrijven de gebruikte registratiesystemen, nationaliteitskenmerken en de restanten van Nederlandse Mitchells die in Australië achterbleven. Het boek is rijk geïllustreerd met informatieve tekeningen en zeldzaam fotomateriaal. Formaat 20 x 27 cm Uitvoering vierkleuren omslag, genaaid gebrocheerd Omvang 136 pagina's, 134 foto's, 13 afbeeldingen Nominale prijs 39,50 Het boek "De Nederlandse Mitchellsis door de schrijver in eigen beheer uitgegeven. Het is ver krijgbaar in gespecialiseerde boekhandels. Tevens kan het boek rechtstreeks bij de schrijver wor den besteld voor 35.- inclusief verzendkosten. Bestelling kan plaats vinden door 35,- over te maken op girorekening 2686610 ten name van G.J. Tornij te Amersfoort onder vermelding van "Mitchell-boek". Het boek is eveneens verkrijgbaar in de museumwinkel "de Brik". 25

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2000 | | pagina 25