Een Brewster Buffalo van het zelfde type als de ons aangeboden B3-174. Een unieke kans en een project voor de stichting??? werfkracht van Koninklijke Luchtmacht en de Marineluchtvaartdienst. Janssen beseft dat de huidige personele bezet ting van het MLM grenzen stelt aan de ambities. Voor grote projecten, zoals omvangrijke restau raties, ontbreekt het aan voldoende capaciteit. Op dat punt zal wellicht ook in de toekomst een mooie rol weggelegd zijn voor de Stichting Vrienden. Daarnaast onderkent Janssen dat een museum als het MLM zonder de inzet van tien tallen vrijwilligers op den duur niet zal kunnen overleven. Wel zal in de naaste toekomst meer aandacht moeten worden besteed aan de scho ling van deze vrijwilligers. Dat is nodig om de museumtaken zo professioneel mogelijk te kun nen uitvoeren. Zoals reeds werd aangestipt zal de inrichting van het museum op termijn de nodige veranderingen ondergaan. In de binnenkort te openen Rambal- dohal zal het accent komen te liggen op het edu catieve aspect. Daarbij zal ook de vroegste ge schiedenis van het vliegen worden meegeno men. De grondprincipes van het vliegen zullen in deze nieuw in te richten hal onder meer door middel van een aantal displays worden uitgelegd en bovendien zal hier een aantal linktrainers in bedrijf zijn. Deze aanpak creëert zo automatisch ook de ruimte om in de Vreeburghal de geschie denis van de moderne naoorlogse wapensyste men beter te belichten. Het is de bedoeling dat daarbij mede gebruik zal worden gemaakt van het uitgebreide expositiemateriaal, dat de afge lopen jaren door Henk Kauffman van de Sectie Luchtmachthistorie bij elkaar is gebracht. Nu reeds moet Janssen rekening houden met het feit, dat in het in 2003 100-jaar geleden is, dat de gebroeders Wright te Kittyhawk in de Verenigde Staten de eerste gemotoriseerde vlucht uitvoerden. Bovendien viert de KLu in dat jaar haar 90ste verjaardag. Op kortere ter mijn zal een aantal grotere en kleinere exposi ties plaatsvinden. De reeks begint met een over zichtstentoonstelling van het werk van de lucht vaartschilder Serge Stone, welke ook nieuw werk zal bevatten. De opening van deze exposi tie zal op 23 november aanstaande worden ver richt door de Bevelhebber der Luchtstrijd krachten Luitenant-generaal D.L. Berlijn. Om van het MLM het museum te maken wat Jan Janssen voor ogen heeft, wensen wij hem alle succes toe. Indachtig het doel van de Stichting Vrienden zal hij op steun daarvan zeker kunnen rekenen. Hans Berfelo 5

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2000 | | pagina 5