Afscheid van een conservator In september 1991 gekomen, in oktober 2000 gegaan. Negen jaar in het Militaire Luchtvaart Museum waarin ik vele hoogtepunten heb meegemaakt. Ik zal u niet ver moeien mei een uitputtende opsomming, maar wil er toch graag twee zaken uitlichten die voor mij persoonlijk zeer bevredigend waren. In 1995 werd op de Vliegbasis Soesterberg de Manifestatie "50 Jaar Bevrijding" georganiseerd. Het MLM was de geestelijk vader van deze militair-historische herdenking van het einde van de Tweede Wereldoorlog. Tezamen met de andere krijgsmachtmusea (Legermuseum (Delft), Marinemuseum (Den Helder), Mariniersmuseum (Rotterdam) en Marechausseemuseum (Buren)) ontstond een gebalanceerd programma waarin spektakel, bezinning en weemoed elkaar afwisselden. Shows van rollend- en vliegend materiaal, symposia, veteranendagen en een Indische dag (inclusief pasar!) maakten deze tien dagen in mei tot een onvergetelijk geheel, ondersteund door fantastisch weer waarbij het zonnetje alleen die tien dagen volop scheen. Aan de manifestatie waren twee jaar van voorbereiding vooraf gegaan. Voorbereidingen die niet altijd gesmeerd verliepen en waarin we bijna aan het einde van de rit nog bijna onze voorzitter ver loren. Maurits Botma had de manifestatie vrijwel letterlijk op zijn nek genomen en bezweek half april '95 onder die last. Gelukkig was hij in mei zover hersteld dat hij met maar liefst 500.000 ande re bezoekers mee kon genieten van het programma. Een van de hoogtepunten van de conservator: de speurtocht naar een Curtiss P-40N Kittyhawk.

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2000 | | pagina 6