BERGING VAN UNIEKE FOKKER-VLIEGTUIGEN (II) In de vorige aflevering van de Nieuwsbrief beeft u over dit project kunnen lezen. Het lijkt me gepast dat uw voorzitter u daarover nader informeert en de red van einze* Stichting Vrienelen van bet Militaire* Luclitvaartmuseum elaarin toedicht. Bij de voorbereidingen van de reis van LtZ I Jos Rozenburg bleek dat Defensie/Koninklijke Marine het project wel met man en daad wilden steunen, maar niet de leiding/verantwoordelijk heid op zich wilden nemen. Aangezien: het hier een unieke kans betrof om echte Fokkers in museaal bezit te krijgen en daar bij een oude wens te vervullen om de Indië/ Marine afdeling van het museum te verster ken; de in 1998 getroffen voorbereidingen goede resultaten hadden opgeleverd; steun vanuit Jakarta (Defensie. Marine) - ook schriftelijk - was toegezegd: liet eskader-bezoek aan Surabaya de ideale gelegenheid bood het geheel in gang te zet ten, heb ik. in goed overleg met het dagelijks bestuur, besloten de Stichting Vrienden MLM de leiding en verantwoordelijkheid van de onderneming op zich te laten nemen. Daarbij speelde mee dat de grootste risico's - zij het beperkt in financiële zin - in het voortraject lagen en bijdragen van sponsors meer geschikt zouden zijn voor de latere fasen. Dan zouden immers resultaten zichtbaar worden maar ook meer substantiële investeringen nodig zijn. Het leek me voor de hand te liggen dat de Stichting het voortouw zou nemen en daarbij - gezien haar doelstellingen - min of meer de nek zou uit steken om het geheel van de grond te krijgen. Dat daarbij ook nieten zouden kunnen worden getrokken, werd in april/mei voorzien; diverse beslismomenten werden in het projectplan ingebouwd om onoverzienlijke verplichtingen te voorkomen. Helaas bleek dat de getroffen voorbereidingen, veelbelovend als de respons was, niet hadden Een Fokker C.XIw, zoals is afgezonken in de kali Brantas 8

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2000 | | pagina 8