Do 33 van Soesterberg herdacht Familieleden, oud-verzetsstrijders en andere belangstellenden herdachten op 17 november op de Vliegbasis Soesterberg dat op 19 november 1942 33 mensen door de Duitsers werden doodgescho ten. Na een korte tocht door het bos ging aalmoezenier Oude Munnink voor in gebed bij het ruwhouten kruis dat de fusilladeplaats markeert. Kinderen van groep 8 van de Desmond Tutu School uit Soest zongen vervolgens het lied 'Dure vrede' waarna zij de overledenen een voor een bij naam noemden. Na de kranslegging door de commandant van de vliegbasis, kolonel-vlieger C.J. Lorraine en de bur gemeester van Soest drs. J.J.L.M. Janssen, klonk de 'Last Post' en werd een minuut stilte in acht genomen. Tot slot legden alle kinderen ter herdenking een rode roos op de fusilladeplaats. De her denking werd algesloten met een samenzijn in rle Onderofficiersmess op de vliegbasis. Expositie Serge Stone in Militaire Luchtvaart Museum geopend De kunstenaar Serge Stone exposeert in hel Militaire Luchtvaart Museum te Soesterberg onder de titel 'Luchtvaartverleden verbeeld'. Deze tentoonstelling wordt gehouden van 24 november 2000 tot 1 mei 2001. De expositie is ingericht met schilderijen uit eigen werk. De kunstenaar Serge Stone heeft een sterke passie voor de vrije beweging van de mens en zijn machine in het luchtruim. De 30 Luitenant-Generaal D.L. Berlijn en Serge Stone bij de opening van de tentoonstelling 'Luchtvaart verleden verbeeld'.

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2001 | | pagina 30