Grote airshow op de luchthaven Lelystad!! De luchtmacht is al jaren actief op en rond de Balkan. Met de laatste ingevlogen groep vormen zij het 1(NL) Helikopterdetachement. De militairen worden ingezet ten behoeve van de stabilisatie macht in Bosnië (SFOR). Het luchtmachtdetachement opereert vanuit de plaats Divulju Barracks bij Split in Kroatië. De bewaking van de locatie wordt uitgevoerd door een OGRV-pelelon, bestaan de uit 24 manschappen afkomstig van de vliegbasis Volkel. De Commandant van de vliegbasis Soesterberg, kolonel-vlieger C.J. Lorraine, bracht tijdens de Kerstdagen een werkbezoek aan de 85 militairen die al in Bosnië werkzaam waren. Van de deta chementscommandant van de Britse luchtmacht werd vernomen, dat de helikopters dertig procent van de tijd niet kunnen worden ingezet vanwege de slechte weersomstandigheden ter plekke. Mist, sneeuw en regen belemmeren het opstijgen waardoor missies niet optimaal kunnen worden uitgevoerd. Een van de belangrijkste taken is de inzet ten behoeve van medische evacuatie door het Incident Response Team (IRT). Hiervoor staat 24-uur per etmaal een helikopter stand-by. De heli heeft voor het uitvoeren van zijn taak alle noodzakelijke medische apparatuur aan boord. Aan de bemanning is een medisch specialist toegevoegd. Afhankelijk van de vlucht die moet worden uitgevoerd, kunnen nog andere specialisten worden toe gevoegd. Op 1 januari 2001 hebben de Nederlanders formeel de taak van de Britten overgenomen, die deze taak gedurende acht jaar hebben verricht. Op 24 en 25 augustus 2001 zal op de Luchthaven Lelystad een grote airshow worden georganiseerd. Daarmee wordt een oude traditie in ere hersteld. De laatste airshow op de luchthaven Lelystad vond plaats in 1994. Op vrijdag 24 augustus 2001 zal de twee daagse airshow uitsluitend toegankelijk zijn voor genodigden van het bedrijfsleven op de luchthaven en voor sponsors. Op zaterdag 25 augustus staat alles in het teken van de grote airshow die voor het publiek wordt georganiseerd. Het initiatief tot de airshow is genomen door diverse organisaties die met de Lelystadse luchthaven te maken hebben. De bedrijven die zich hebben verenigd in de Belan genvereniging Luchthaven Lelystad, werken daarbij onder meer samen met de gemeente Lelystad, de luchthaven Lelystad, het luchtvaartmagazine Piloot Vliegtuig en het Nationaal Luchtvaartmuseum Aviodome op Schiphol. 32

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2001 | | pagina 32