Consolidatie en Verandering 3 Ais ik terugkijk op het nu vergangen jaar. komen deze twee woorden hij mij op. Eigenlijk lieh ik u niet zoveel Ie verlellen na wal ik een jaar geleden op deze plaats schreef. In hel jaar 2000 werden vele eerder ondernomen zaken doorgezet en. zo u wilt. geconsolideerd. Dat is een goede zaak, maar spectaculair is het niet. Ook was de voortgang in enkele projecten van de Slichting. met name hel C.X project en de modernisering van de nieuwsbrief, minder dan we hoopten. Onlangs spraken we in het bestuur een wal andere aanpak af. in de hoop daarmee wal versnelling Ie bereiken. Over hel onderzoek naar de mogelijkheden lol berging van Fokker watervliegtuigen in Indonesië heb ik u in hel vorige nummer van onze nieuwsbrief op de hoogte gebracht. Verdere contacten wor den in alle rust en met beleid gelegd. Op dil moment is er weinig nieuws Ie melden. Veranderingen zijn er desondanks te over. De conservator verruilde het MLM voor het Museum voor Communicatie in Den Haag: de directeur vertrok naar Budapest als Nederlands Defensieattaché voor Hongarije. Slovenië en Oostenrijk. Als zijn opvolger konden wij een oude bekende begroeten: Dr. .1.A.M.VI. Janssen. We wensen hem veel plezier in deze mooie functie en hopen op een vrucht bare samenwerking tussen de Directeur van het MLM en de Stichting Vrienden. In het College van Advies begroeten we een nieuw lid. Luitenant-Generaal van de Koninklijke Luchtmacht b.d. B.A.C. Droste. Hel stemt lol vreugde dat hij op mijn verzoek om de door het over lijden van Lt-Gen. b.d. W.C. Louwerse ontstane vacature Ie vervullen -ondanks zijn drukke werk zaamheden- positief reageerde. Mei hel hereiken van de 75-jarige leeftijd moet onze secretaris, de heer Henk de Jong, statutair aftreden ais lid van het dagelijks bestuur. Als zijn opvolger hebben wij de oud-directeur van het MLM. Luitenant-Kolonel kin b.d. Maurils Bot ma. bereid gevonden het bestuur te komen verster ken. Henk de Jong blijli aan als bestuurslid en coördinator van de filatelistische activiteiten. Die 75 jaar noopt ook tot het afscheid nemen van vrijwilligers, omdat de door het museum ol de Stichting afgesloten ongevallenverzekeringen op die leeftijd eindigen, liet is uiel altijd leuk of gemakkelijk om na zovele jaren van [rouwe en belangenloze dienst het 'dienstverband" Ie verbre ken, maai- het moet nu eenmaal. Literaard blijven zij graag geziene gaslen in ons museum. Het vin den van vervangers/opvolgers is niel altijd eenvoudig, maar daaraan wordt continue gewerkt. Weet u iemand in uw kennissenkring, laat het ons weten! Na al deze veranderingen is hel een verademing te zien dal hel museum en zijn vriendenkring zich nog altijd verheugen in iels blijvends en waardevols. Dat is hel enthousiasme van museum-leiding en —medewerkers en de vele vrijwilligers in de werkplaatsen, als toezichthouder of rondleider en in de museumwinkel. Mei alle veranderingen om hen heen zeilen ze door en passen ze zich aan de wijzigingen aan. En met de eisen die Arbo wetgeving en veiligheidsvoorschriften aan hen stellen, is dat niet zo simpel! Een apart woord van dank daarvoor! Tenslotte wens ik u allen, die in en voor hel museum werkzaam zijn en alle vrienden en sponsors die ons museum een warm hart toedragen, een voorspoedig en gezond 2001 toe. F.P. Schulu Voorzitter

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2001 | | pagina 3