NOTITIES UIT HET MUSEUM 4 Van de directeur... Sinds jaar en dag is het een goed gebruik dat de directeur van het Militaire Luchtvaart Museum een bijdrage levert aan de Nieuwsbrief van de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum. Die traditie wil ik graag voortzetten. De afgelopen maanden hebben voor mij voornamelijk in het leken geslaan van een uitgebreide oriëntatie. Daarbij heb ik mij een goed beeld kunnen vormen van de mogelijkheden om de kwali teit van het museum te verbeteren en de collectie verder uit te bouwen. Vooral in kwalitatief opzicht is er nog heel wat winst Ie halen. Wij als personeel van het MLM zullen daar met zijn allen onze schouders onder gaan zetten. Wij weten ons daarbij gelukkig geruggensteund door enkele tiental len vrijwilligers die dag in. dag uil uiterst belangrijk werk verrichten voor het museum. Eveneens onontbeerlijk in dat verband is de gewaardeerde hulp van de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum onder leiding van Generaal-Majoor Kl.u b.d. F.P. Sehulte. De stichting is op een scala van terreinen werkzaam voor het Militaire Luchtvaart Museum. De museumwinkel "De Brik" is een voorbeeld, ntaar ook de inspanningen vanuit de stichting om de vliegtuigcollectie van het MLM verder uit te breiden en de uitgave van deze nieuwsbrief mogen niet onvermeld blijven. Dat alles is natuurlijk niet voldoende om het museum op de langere termijn in stand te houden. Daarvoor zijn wij afhankelijk van de blijvende steun van de leiding van de Koninklijke Luchtmacht en van de Marineluchtvaartdienst. Wij prijzen ons daarom gelukkig dal van die zijde steeds weer belangstelling wordt getoond voor het werk dat hel MLM verricht. Over de toekomst van het Militaire Luchtvaart Museum is de laatste maanden veel geschreven en gefilosofeerd. Ik doel dan onder meer op de plannen vooreen mogelijk samengaan van hel MLM, in Soesterberg of naast omgeving, met het Legermuseum dal nu nog in Delft is gevestigd. Inmiddels hebben diverse oriënterende gesprekken met de leiding van het Legermuseum plaatsgevonden. Deze hebben lol de slotsom geleid dat wederzijds bereidheid bestaat om te zoeken naar mogelijk heden om een gezamenlijk museumcomplex te realiseren. Als voorwaarde onzerzijds geldt daarbij dat de identiteit van de Militaire Luchtvaart in een dergelijk samenwerkingsverband optimaal tot haar recht dient te komen. Dat wil zeggen dal de collectie van het MLM ook in de toekomst als een afzonderlijk geheel zal moeten worden gepresenteerd. De directie van het MLM zal u op de hoogte houden van de voortgang bij de besprekingen over dit onderwerp. Goed nieuws is er over de vorderingen bij de inrichting van het educaliecentrum in de Rambaldo- hal, dat vooral gericht zal zijn op onze jongere bezoekers. De bedoeling is dat zij hier door middel van displays, linklrainers en diverse proefopstellingen op bevattelijke wijze kennis kunnen maken met de techniek van het vliegen. De eerste reacties op de gekozen aanpak zijn positief en dat sterkt ons om op de ingeslagen weg voort te gaan. Inmiddels is ook van de zijde van Defensie Werving en Selectie interesse getoond voor de plannen die hel MLM op dit moment in de Rambaldo-hal tot ont wikkeling brengt. Hel educatiecentrum kan wellicht in de toekomst een stimulerende rol spelen bij de wervingsactiviteiten van de koninklijke Luchtmacht en de Marineluchtvaartdienst. Minder goed nieuws was er begin november, toen er een rapport van de Algemene Rekenkamer uit

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2001 | | pagina 4