kwam over hel collectiebeheer bij een aantal overheidsmusea. In dal rapport wordt ook aandacht besleed aan de situatie in het Militaire Luchtvaart Museum. De Algemene Rekenkamer conclu deert dat de collectie van het MLM nog maar ten dele geïnventariseerd en beschreven is. Deze con clusie, die ongetwijfeld juist is, was geen verrassing. Het MLM heeft inderdaad nog heel wat werk te verzetten, alvorens de ontsluiting van de collectie op orde is. Met hel wegwerken van de ach terstanden is inmiddels een begin gemaakt. Terugblikken op alle gebeurtenissen van de laatste maanden is binnen het bestek niet doenlijk. Er zijn vele activiteiten en evenementen geweest in het MLM sedert begin september en deze hebben in het algemeen een vlot verloop gehad. De Nationale modelbouwmanifestatie in de laatste week van oktober met ongeveer 13.000 bezoekers sprong er uit, vooral ook dankzij de recordpoging die de IPMS daarbij had ingebouwd. Maar liefst 2700 modellen werden samengebracht, hetgeen, mede door de verrassende vormgeving van hel decor voor deze recordpoging, veel belangstelling trok. Een ander hoogtepunt vormde de opening op 23 november van de tentoonstelling Luchtvaart verleden verbeeld. Een keuze uit het werk van Serge Stone. De openingshandeling werd verricht door de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten Luitenant-Generaal D.L. Berlijn. Zijn toespraak kunt u elders in deze nieuwsbrief lezen. De tentoonstelling zal nog te bezichtigen zijn tot 1 mei 2001. De Directie van het museum is voornemens samen met de Stichting Vrienden van het MLM in de loop van februari een speciale avond te beleggen rond de expositie van Serge Stone. Daarbij zal ook nog eens stil worden geslaan bij het optreden van de KLu en de MLD tijdens de Kosovo-crisis in 1999. Nadere informatie over deze avond zult u nog toegezonden krijgen. 5 Een deel van de 2700 'record' modellen tijdens de NMM, en niet alleen vliegtuigen.

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2001 | | pagina 5