6 Op 11 december vormde de Generaal Snijdershal de passende ambiance voor de uitreiking van de erediploma's van het Generaal Snijdersfonds. Een van de erediploma's ging naar Nico Geldhof, voor diens inspanningen op het terrein van de geschiedschrijving van de Marineluchtvaartdienst. Een dag later werden de vrijwilligers van het MEM in dezelfde hal bijgepraat over de plannen van het museum voor 2001. Daarnaast kwam een aantal veiligheidsaspecten aan bod en werd stil gestaan bij het belang van een goede communicatie naar de vrijwilligers toe. De bijeenkomst mondde uit in een drankje dat werd gevolgd door een stevige maaltijd. Zoals u uit het bovenstaande kunt afleiden, heeft het Militaire Luchtvaart Museum een drukke tijd achter de rug. Een overzicht van de activiteiten voor het komende jaar vindt u op pagina 33/34 van deze nieuwsbrief. Het biedt voor elk wat wils en wij hopen dan ook dat u ook in 2001 weer de weg naar het museum zult weten te vinden. Tenslotte maak ik graag van de gelegenheid gebruik om u allen alsnog een voorspoedig 2001 toe te wensen. Het M LM begroet u graag op de donateursdag op 27 januari aanstaande. Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur Militaire Luchtvaart Museum Bij de opening van de tentoonstelling Luchtvaartverleden verbeeldeen keuze uit het werk van Serge Stonewerd door de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten Luitenant- Generaal D.L. Berlijn de volgende rede uitgesproken: Burgemeester Boekhoven, mijnheer Stone, dames en heren, Om meerdere redenen heb ik met genoegen de uitnodiging aanvaard om vandaag deze tentoonstel ling te openen. Graag wil ik dat met enkele woorden toelichten. Als rechtgeaarde luchtmachter, mijnheer Stone, ben ik natuurlijk al langer bekend met uw fraaie werk. Ik ken uw boek Squadron en een aantal van uw schilderijen behoort sinds jaar en dag tot de inventaris van hel Hoofdkwartier van de Koninklijke Luchtmacht in Den LIaag. Wanneer ik mij via de Lumaragang naar mijn kantoor begeef, dan glijdt daarbij telkens ook een aantal werken van uw hand aan mij voorbij. Die stukken hebben betrekking op de jachtvliegerij in de jaren '50 en '60. Het zijn werken die opvallen door hun eigen stijl, maar er is ook aan af te zien dat ze zijn vervaardigd door een schilder met veel oog voor detail. Deze werken hebben een grote nostalgische waarde voor de KLu, want zij herinneren ons aan de beginjaren van onze luchtmacht. Maar dames en heren, de luchtmacht is natuurlijk toch vooral ook een organisatie die mee wil met de tijd en veel dynamiek wil uitstralen. Op ons verzoek heeft u. mijnheer Stone, uw artistieke kwaliteiten thans ook aan die doelstelling dienstbaar gemaakt. U heeft een aantal werken vervaardigd die betrekking hebben op de vier hoofdwapensystemen die anno 2000 de slagkracht van de KLu vormen. Ik hen zeer ingenomen met het werk dat u de afgelopen maanden voor ons heeft voltooid. U heeft de vier hoofdwapensystemen

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2001 | | pagina 6