van de Koninklijke Luchtmacht in een vier luik vastgelegd en zo voor het nageslacht gedocumenteerd. Gaarne wil ik u complimenteren met het resultaat dat u heeft neergezet. Mijnheer Stone, graag maak ik met u zo meteen een rondgang langs de expositie, zodat ik ook uw overige werk kan bewonderen. Ik wens u van harte geluk met deze tentoonstelling en ik hoop dat velen de weg naar het museum zullen vinden om kennis te nemen van uw werk. Graag maak ik ook mijn complimenten aan het adres van hel personeel van het Militaire Luchtvaart Museum, dat zich veel inspanning heeft moeten getroosten om de expositie in deze vorm te kunnen realiseren. Hulde ook voor uw werk met betrekking tol de Operatie Allied Force, waarin de ICLu zo'n markante rol heeft gespeeld. In meer algemene zin meen ik te mogen stel len, dat het werk van luchtvaartschilders als Serge Stone onze luchtmachtorganisatie op een bijzondere manier onder de aandacht brengt. Het voegt, als artistiek product, een extra dimensie toe aan de beeldvorming van de militaire luchtvaart en vormt daarnaast ook, heel praktisch, een welkome aanvulling op de collectie kunstwerken, die onze kan toorgebouwen siert. Ook wil ik van de gelegenheid gebruik maken ook nog iets te zeggen over dit museum. Het zal u uit persberichten niet zijn ontgaan dat er in museumiand bij Defensie op het ogenblik belangrijke ontwikkelingen gaande zijn. Die zouden ertoe kunnen leiden dal het MLM in de toe komst, op deze locatie of op een locatie hier in de directe omgeving, zal opgaan of samengaan in een museumcomplex met het Legermuseum dat nu nog in Delft is gevestigd. Of het ook zover zal komen, is van vele factoren afhankelijk en in elk geval nu nog niet te voorzien. Hoe het ook zij, ik wil graag nog eens beklemtonen dat de collectie die hier in het MLM wordt bewaard en geëxposeerd een zeer grote historische waarde heeft. En ik kan u verzekeren dat wij dit militair culturele erfgoed van de KLu en de MLD zullen blijven koesteren. Ik acht het van groot belang, mede ook omdat ik er van overtuigd ben dat van dit museum een wervende werking uitgaat voor onze organisatie. Ik vind het dan ook een uitstekend initiatief dat het MLM op het ogenblik bezig is om een specia le hal in te richten, waarin schoolklassen gelegenheid zullen krijgen actief kennis te maken met de basisprincipes van de vliegkunst. Ik wens het museum veel succes toe bij de verdere uitwerking van dit initiatief en zie met belang stelling uit naar de opening van het educatiecentrum. Ik dank u voor de aandacht. 7

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2001 | | pagina 7