Fonds. Hij geeft daarbij aan, dat de luchtvaarthistorie bij uitgevers niet die plaats heeft die het zou moeten hebben, terwijl instellingen als het MLM en Aviodome toch grote aantallen bezoekers trek ken. Ook heeft z.i. de aankoop van de Uiver een grote bijdrage geleverd aan het historisch besef. Ter vergroting van dat besef doet hij een suggestie richting Koninklijke Marine, om conform de schepen, de vliegtuigen van de MLD eveneens te voorzien van historische namen. Ter afsluiting dankt hij het Instituut voor maritieme historie en de Sectie luchtmachthistorie en doet een oproep aan een ieder zich als vrijwilliger voor de luchtvaarthistorie in te zetten. De heer Talma sprak namens de Stichting Nederlandse Bibliotheek voor Lucht- en Ruimtevaart een woord van dank uit. Hij gaf aan, dat het doel van de bibliotheek is venverven en behouden. T.z.t. zal de bibliotheek deel gaan uitmaken van het op Lelystad geprojecteerde Luchtvaartkennis centrum. Hij was postuum 'Fiets' van Messel zeer erkentelijk, die indertijd de 'Bibliotheek' voor het eredi ploma heeft voorgechagen. De vertegenwoordiger van de Afdeling Onderzoek en Ontwikkeling van het Aeromedisch Instituut te Soesterberg, sprak eveneens een dankwoord uit. Hij gaf daarbij aan, dal de prestaties door een team worden geleverd, waarna hij een aantal werkzaamheden van het instituut de revue liet passe ren. De voorzitter van de Stichting Generaal Snijders Fonds, Generaal Dieters, dankte hierna allen voor hun aanwezigheid en nodigde een ieder uit de winnaars te feliciteren. Motieven De heer Geldhof ontving het Erediploma als autoriteit op het gebied van de luchtvaart in het alge meen en van de maritieme luchtvaart in het bijzonder. Deze kwalificatie berust mede op de vele zeer verdienstelijke publicaties van zijn hand, die een belangrijke bijdrage leveren aan de geschiedschrijving van de Koninklijke Marine en de Marine Luchtvaart Dienst. Het Erediploma ging voorts naar de Stichting Nederlandse Bibliotheek voor Lucht- en Ruimtevaart, dankzij het bestuur en de getrouwe vrijwillige medewerkers, die sedert haar oprichting in 1973 met grote vakkundigheid een belangrijke prestatie levert voor de Nederlandse luchtvaartgeschiedenis met het behouden, beheren en uitbouwen van een aanzienlijke waardevolle collectie van boeken en documenten. Hel derde Erediploma werd uitgereikt aan de Afdeling Onderzoek en Ontwikkeling van hel Aeromedisch Instituut, de afdeling die, sinds lange tijd en met een kleine bezetting een belangrij ke inbreng heeft geleverd op het gebied van de ontwikkeling van kennis, kunde en infrastructuur van wetenschappelijk onderzoek naar het menselijk prestatievermogen in de militaire en civiele luchtvaart en zich daarbij een plaats heeft verworven als nationaal luchtvaartgeneeskundig en psy chologisch kennisinstituut van grote internationale bekendheid. H.G. Berfelo 9

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 2001 | | pagina 9