uitgesteld 9 Medio september zou ze in het Nederlandse luchtruim verschijnen: de Lockheed Constellation van het Nationaal Luchtvaartmuseum Aviodome. Er hebben zich echter ontwikkelingen voorgedaan die ervoor gezorgd hebben dat de aan komst wordt uitgesteld tot volgend jaar. Tijdens een van de laatste proefdraaisessies vóór de vliegproeven van het vliegtuig, bleek dat één van de motoren opeens niet naar behoren presteerde. Na uitvoerig onderzoek bleek dat in 1 van de 18 zuigers van deze motor een hulpdrijfstang was afgebroken die onherstelbare schade heeft aangebracht. Het gevolg is dat er een nieuwe motor aangeschaft en gemonteerd moet worden. Buiten het feit dat daar op dit moment onvoldoende fondsen voor ter beschikking zijn, wordt het tijdschema (een presen tatie medio september) niet meer gehaald. Aangezien het museum ook nog eens gesteld had dat na 1 oktober een vlucht over de oceaan, in ver band met de weeromstandigheden, een risico ople verde dat vermeden diende te worden, is de aan komst uitgesteld tot volgend voorjaar, omdat er absoluut geen concessies zullen worden gedaan aan de veiligheid van de bemanning en het vliegtuig. Er wordt een onderzoek gedaan naar beschikbare motoren en diverse routes, via 'de Noord' (IJsland) of 'de Zuid' (Curasao) worden overwogen. Daarnaast zal het certificatieproces (de verkrijging van een luchtwaardigheidsbewijs) worden doorlopen, en zul len de overige motoren frequent gedraaid worden, de systemen zullen worden getest en zal het vlieg tuig haar taxiproeven blijven uitvoeren, zodat het vliegtuig 'in een uitstekende conditie' blijft. Meer geld nog hard nodig! Omdat het uitstel en de schade aan de vierde motor onverwacht extra kosten met zich meebrengen, zal de fondsenwerving worden voortgezet. De bijna 2000 particuliere donateurs, de bedrijven en de fondsen behoeven niet bang te zijn dat uitstel ook afstel betekent. Op dit moment is er rond de 500.000 gulden gedoneerd en totaal is een bedrag van rond de 900.000 gulden nodig. Het museum is nog met een aantal partijen in overleg over sponsoring. Maar ook aan alle belangstellende particulieren wordt nog een bijdrage gevraagd. Iedereen die wil helpen om dit bijzondere vliegtuig voor Nederland te behouden kan een machtigings kaart aanvragen bij het luchtvaart museum Aviodome (020 406 8000), of een bedrag overmaken op bankreke ning 38.30.03.830 t.n.v. Nationaal Luchtvaartmuseum Aviodome- Schiphol, o.v.v. uw naam en adres en de vermelding "Connie's Comeback". 27 'Connie's Cometac

Spinner | 2001 | | pagina 27