H Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum INHOUD Uitgave van de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum Nr 2 oktober 2001 Beschermheer: Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden College van advies: Lt.-Gen. b.d. BAC. Droste. Prof. Dr Ir J.L. van Ingen. D. Krook. Dr J.M. Schroder Erelid: H. Dieters Bestuur: Voorzitter: F.P. Schulte Vice-voorzitter: R. Zeijlemaker Secretaris: M. Botma Penningmeester: P.PA Moreu Leden: Ir Th A Bierman R. d'Hollosy H.J. de Jong Donateuradministratie: Postbus 178 3769 ZK Soesterberg Redacteur: H.G. Berfelo De Beaufort weg 15 3711 BW Austerlitz tel. 0343 491657 hans.berfelo@icu.nl Foto's omslag: De Grumman S-2A Tracker 156 op Hato. Inzet: Vought Kingfisher Vormgeving en druk: Vis Offset Alphen a/d Rijn De Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum heeft ten doel: Het geven van steun aan het Militaire Luchtvaart Museum te Soesterberg. in al haar recreatieve, educatieve en publicrelationstaken, alsmede het streven naar het instandhouden van een collectie betreffende de geschiedenis van het luchtwapen. Het Militaire Luchtvaart Museum is gevestigd op het Kamp van Zeist aan de Kampweg te Soesterberg. (Voor adressen en openingstijden zie elders in dit blad). Notities uit het museum Ervaringen van een rondleider De Grumman S2F Tracker, het eerste tweemotorige boordvliegtuig Varend naar de vrijheid! ontsnapping uit de Mok De Vought-Sikorsky OS2U-2 Kingfisher in (bijna) Nederlandse dienst Aktiviteitenagenda 2001 10 14 31 24

Spinner | 2001 | | pagina 2