>f O T' I T I E 3 uit het museum Aanpassingen Terugblik op EVENEMENTEN Toekomst MLM Zoals bekend wordt er al enige tijd op hoog niveau intensief overleg gevoerd over de mogelijke opricht ing van een defensiemuseum, waarin de collecties van het Militaire Luchtvaart Museum en die van het Legermuseum, thans nog gevestigd in het centrum van Delft, gezamenlijk zullen opgaan. In oktober jongstleden hebben zowel de leiding van de Koninklijke Landmacht als de leiding van de Koninklijke Luchtmacht zich gebogen over een muse aal concept, dat eerder dit jaar door een speciale werkgroep onder leiding van Generaal-Majoor KLu b.d. M.W. Geutjes is vervaardigd. Van beide zijden is daarbij groen licht verkregen om de voorliggende plannen verder te ontwikkelen. Inmiddels is daarmee een begin gemaakt. Het is de bedoeling dat het beoogde nieuwe museum in 2005 of 2006 open zal gaan. Dat is een bepaald ambitieuze doelstelling: er is dus veel werk aan de winkel! Overigens bestaat over de precieze locatie voor het nieuwe museum nog geen duidelijkheid. Het Kamp van Zeist geldt als een serieuze optie, maar ook de Bernhardkazerne in Amersfoort lijkt goed in de markt te liggen. Wij houden u op de hoogte! De Directie van het MLM heeft, in het licht van de nieuwbouwplannen, afgelopen zomer besloten voor de komende jaren een tweesporenbeleid te volgen. Enerzijds zullen wij blijven werken aan de verbeter ing van het bestaande museale product; anderzijds zullen wij onze inspanningen er op richten om de MLM-collectie die plaats te geven in het nieuw te bouwen museum die haar toekomt. Museumwinkel Bij het begin van de 19e Nationale Modelbouw Manifestatie, eind oktober, werd in de Vreeburghal de nieuwe museumwinkel geopend. De winkel heeft een andere plaats gekregen, terwijl ook de formule is veranderd. De winkel wordt nu gerund volgens het zelfbedieningsprincipe. Dat is een belangrijke vernieuwing, die in de praktijk meteen ook tot een hogere omzet blijkt te leiden. De winkel wordt sedert oktober gerund door de heer Van Milligen, die als zodanig de heer Van Steijn heeft opgevolgd. Graag betuigen wij onze dank aan de heer en mevrouw Van Steijn voor het vele werk dat zij in een lange reeks van jaren, geheel belangeloos, voor de winkel hebben ver richt. Nieuwe opstelling Vreeburghal In november werd de nieuwe opstelling in de Vreeburghal afgerond. De hal heeft daarmee een geheel nieuw aanzicht gekregen. Er is een compacte MLD-lijn ontstaan, terwijl ook de straalvliegtuigen van de KLu nu fraai gegroepeerd zijn opgesteld. De NF-5B is teruggekeerd in de vaste expositie en dat geldt ook voor de S-14 Mach-trainer. Twee andere lestoestellen hebben eveneens hun rentree gemaakt: de Harvard en de S-ll. Deze laatste toestellen bren gen, mede door de nieuwe objectgerichte verlichting, letterlijk en figuurlijk kleur in het hart van de opstelling. De wanden in de hal zijn op dit moment nog grotendeels kaal. Daar hopen wij de komende maanden verandering in te brengen. Nieuwe presen taties over de KLu en de MLD vanaf 1950 zijn in voor bereiding, terwijl de motorenlijn en het overzicht van de ontwikkeling van de vliegtuigbewapening een nieuwe vorm zullen krijgen. Opening Flying Center (10 oktober) Op woensdag 10 oktober jongstleden vond tijdens een bijeenkomst in de Generaal Snijdershal de open ing plaats van het educatiecentrum in de 5

Spinner | 2002 | | pagina 5