Twee acteurs van het Pandemonia Science Theater in actie. Rambaldohal. Een van de sprekers op deze bijeenkomst was Prof. Dr Ir H. Tennekes, die de aan wezige genodigden op speelse wijze meevoerde dooi de geschiedenis van de luchtvaarttechniek. Zijn belangrijkste boodschap was dat je op veel manieren naar de collectie van het MLM kunt kijken. Elders in deze Spinner vindt u zijn toespraak integraal afge drukt. Na Prof. Tennekes voerde Generaal-Majoor Slieren- drecht het woord. Hij ging in op de betekenis van het educatiecentrum voor de personeelswerving bij KLu. Hij wees er op dat belangstelling voor de luchtvaart al op jonge leeftijd kan worden gewekt en dat het edu catiecentrum daarin een stimulerende rol kan vervullen. Generaal-Majoor Slierendrecht verrichtte daarna ook de openingshandeling. Op zijn comman do daalde uit het plafond van de Snijdershal de Griekse mythologische figuur Icarus neer met in zijn hand de naam van het educatiecentrum: 'Flying Center MLM'. In de tussentijd genoten ongeveer 80 kinderen van de Comeniusschool uit Zeist en de Carolusschool uit Soesterberg. in het Flying Center van een prachtig stuk museumtheater uitgevoerd door twee acteurs van Pandemonia Science Theater, die kort tevoren door een Alouette helikopter van de Vliegbasis Soesterberg achter de Vreeburghal waren afgezet. Na de openingshandeling in de Generaal Snijdershal togen de genodigden naar de Rambaldohal voor een eerste bezichtiging van het Flying Center. De kinderen van de beide scholen werden inmiddels op het terras van het Museumcafé getrakteerd op poffer tjes en limonade. Na een geanimeerde receptie kwam er tegen 18.00 uur een einde aan een feestelijke bijeenkomst, waar lang naar toe gewerkt was. Tevreden gezichten alom! Rest nog te vermelden dat de bijeenkomst op 10 okto ber ter gelegenheid van de opening van het Flying Center op voortreffelijke wijze muzikaal werd opgeluisterd door de Drumfanfare van de kapel van de Koninklijke Luchtmacht. Nationale Modelbouw Manifestatie (21-28 oktober) Van 21 tot 28 oktober vond in het MLM, in gewaardeerde samenwerking met IPMS-Nederland, de 19e Nationale Modelbouw Manifestatie, plaats. Zoals altijd waren er weer talloze modellen van vlieg tuigen. schepen, tanks, vrachtwagens etc. te bewon deren. Present waren ook weer de vaargroepen en het Meccano-Gilde Nederland. Een belangrijke publieks trekker was ook de Stichting Phantasy in Blue. Zij gaf acte de presence met enkele topstukken uit haar vloot van modellen van KLu-vliegtuigen. Veel indruk maakte de Fokker T.V met zijn spanwijdte van ruim vier meter. Een buitenbeentje vormde de Dutch Rocket Research Association (DRRA) met zijn goed verzorgde stand en grote publieksvriendelijkheid. Tegen een geringe vergoeding konden bezoekers bij de DRRA zelf een raket bouwen. Een mooi voorbeeld van interactie tussen exposant en bezoeker! Al met al was de Nationale Modelbouw Manifestatie opnieuw een zeer geslaagd evenement. In 2002 zal de manifes tatie andermaal op de agenda staan. LowLand Winter Tiger Meet (24 en 25 november) In februari van dit jaar vond voor het eerst de LowLand Tiger Meet plaats in het MLM. Het bleek een schot in de roos. Op 24 en 25 november waren de sim mers andermaal te gast en opnieuw was het een groot succes. De organisatie was ook deze keer in handen van Eric van Nimwegen (Ervani). Met medew erking van een aantal andere simmers, sponsoren en het MLM wist hij zowel deelnemers als bezoekers een genoeglijk weekend te bezorgen. Ruim 1800 bezoek ers mochten we noteren, waarvan ruim 500 op de 6

Spinner | 2002 | | pagina 6