Collectie MLM zaterdag. De organisatie had voor deze gelegenheid een aantal competities uitgeschreven. De deelnemers daaraan bestreden elkaar met grote vakbek waamheid en fanatisme. Tussen de wedstrijden door konden ook de bezoekers zelfkennis maken met het 'virtuele' vliegen. 100.000e bezoeker (30 november) Reeds op vrijdag 30 november mocht het museum zijn 100.000e bezoeker over het jaar 2001 begroeten. Traditiegetrouw hoort daar een klein feestje bij! De gelukkige was Henrike Duist uit Bunschoten die naar het MLM was gekomen om haar achtste verjaardag te vieren. Hoofd Afdeling Publiek Jaap van der Woude overhandigde haar bij binnenkomst, namens directie en medewerkers van het museum, een prachtige bos bloemen en een ingelijste foto van een F-16. Vervolgens mochten Henrike en haar gasten één voor één plaats nemen in de cockpit van de F-16 in de Vreeburghal. Tot besluit werden de kinderen getrak teerd op limonade en appelgebak met slagroom in het museumcafé. De dag kon toen al niet meer stuk. Om de jarige te citeren: "Het was de mooiste dag van mijn leven..." Uitreiking Erediploma's Generaal S n ij ders fo n d s (10 december) Op maandag 10 december vormde een goede gevulde Generaal Snijdershal het platform voor de uitreiking van de jaarlijkse erediploma's van het Generaal Snijdersfonds. De erediploma's worden uitgereikt aan mensen die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de Nederlandse Luchtvaart. De Stichting Generaal Snijdersfonds werd opgericht op 29 december 1932 en reikt sedertdien iedere drie jaar een penning uit aan een persoon of instantie die zich op bijzondere wijze heeft ingezet voor de luchtvaart in ons land. In het verleden ontvingen onder meer Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard, Dr M. Schroder en Wubbo Ockels de Snijderspenning. Sedert 1995 reikt het Generaal Snijdersfonds, naast de penning, ook jaar lijks drie erediploma's uit. Dit jaar gingen de erediploma's naar beeldend kunstenares Leentje Linders, het Laboratorium voor Materialen en Constructies van de TU Delft en de heer R.C.J. Wunderink, voormalig Hoofd Corporate Identity van de KLM. De bijeenkomst stond onder leiding van Luitenant-Generaal KLu b.d. H.J.W. Manderfeld, voorzitter van het Generaal Snijdersfonds. De erediploma's werden uitgereikt door Dr J.FA de Soet. oud-President-Directeur van de KLM Inventarisatieproject Eind 2000 verscheen er een rapport van de Algemene Rekenkamer, waarin werd vastgesteld dat het MLM grote achterstanden heeft op het gebied van de beschrijving en ontsluiting van zijn collectie. Inmiddels kunnen wij melden dat de eerste stappen zijn gezet om de gesignaleerde achterstanden weg te werken. Sinds enkele weken is Collections Information Technology (C-IT) bezig alle museumbe standen te documenteren en digitaliseren. Dit gebeurt met behulp van een geavanceerd software programma. In een volgende fase zullen de gegevens met betrekking tot de objecten worden ingevoerd. Op deze wijze wordt de totale collectie in beeld gebracht, zodat wij weten wat wij in huis hebben! Recente verwervingen Het museum heeft de afgelopen maanden zijn col lectie Hink kunnen uitbreiden. Het is binnen dit bestek niet mogelijk alle aanwinsten de revue te laten passeren. Een uitzondering willen we maken voor de De symbolische overdracht van het werk voor het boek Squadrondoor Serge Stone. 7

Spinner | 2002 | | pagina 7