De Brik van Van Steijn Ja, u leest het goed. Ooit dacht ieder in de kring van het Militaire Luchtvaartmuseum bij de woor den 'de Brik' aan van Meel. In het midden van de jaren 90 van de vorige eeuw gaat dat veran deren. Cor van Steijn, trouw bijgestaan door zijn echtgenote Roos, is dan al vele jaren actief in de museumwinkel. Maar vooral na 1993, wanneer hij het beheer overneemt, gaat de museumwinkel floreren als nooit tevoren. En zo wordt langzamerhand bij het noemen van de naam 'de Brik' eerder aan 'de Brik van Van Steijn' gedacht dan aan die van Marinus van Meel. Het luchtvaartenthousiasme van het echtpaar Van Steijn komt overigens niet uit de lucht vallen. Lang voordat er sprake is van een Luchtmachtmuseum of een Militair Luchtvaart Museum zijn beiden druk in de weer in de KNVvL. In het Rotterdamse leiden zij de groep luchtvaartcadetten en wijzen ze vele jongeren de weg naar de luchtvaart. Gelukkig zijn er nog veel luchtvaart-enthousiastelingen die zich dat kunnen herinneren en dankbaar aan de Van Steijns terug denken voor die goede raad. Of de KNVvL het nog weetMaar goed. terug naar de winkel van het MLM. Cor van Steijn ontwikkelt zich (met hulp en gelukkig ook toestemming van Roos) tot een ware duizendpoot. De museumwinkel gaat goed draaien, gaat vaker open en verbetert het assortiment, vooral de aantrekke lijkheid daarvan. Hij speurt de markt af naar nieuwe producten, onderhandelt stijf over de inkoopprijzen en weet met scherpe verkoopprijzen een heel goede omzet te bereiken. Zijn jaarlijkse rapportage aan het bestuur van de Stichting Vrienden, waarvoor hij de winkel runt, is gedegen en omvangrijk. Dat laatste geldt ook voor de winstafdracht aan de penning meester. De bankrekening van de Stichting floreert, maar de computer die dat bijhoudt, zegt nooit dankjewel. Dat dankjewel zei wel het bestuur bij de jaarlijkse ver antwoording. Dat dankjewel zeg ik nu opnieuw en namens het bestuur, ditmaal voor een breder publiek. Zo ook op de donateursdag in januari 2002. De toch, ondanks gewekte verwachtingen over mogelijke wettelijke veranderingen, nog steeds geldende grens van 75 jaar luidde in de nazomer 2001 de bel voor het afscheid. Het kostte veel moeite om in vervanging te voorzien in de vele zaken, die het echt paar Van Steijn regelde, maar we komen er uit. De waardering voor de inzet van beiden stijgt daardoor alleen maar. Al lang sluimerden er ideeën om de winkel weer eens een facelift te geven en in lijn te brengen met de uit straling van het MLM van nu. We zijn dat aan de ent housiaste leiding van het museum maar zeker ook aan de vrijwilligers die zich inzetten voor de winkel verplicht. De verbouwing van de Vreeburghhal na de zomer- en vóór de herfstvakantie bood een goede kans om ook de winkel te vernieuwen. Dat dat samenviel met het vertrek van Cor en Roos berust op toeval. Een toevalligheid die voor hen beiden enerzijds het afscheid zou kunnen vergemakkelijken, maar ander zijds ook de breuk kan versterken, al hoop ik dat dat niet zo is. Mevrouw en Meneer van Steijn, Roos en Cor, heel erg bedankt voor ruim 25 mensjaren onvermoeibare en tomeloze inzet voor de winkel van de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaartmuseum 'de Brik' (én de prijzen voor de loterij, én de demon stratievluchten, én de zorg voor de speeltoestellen, én het lichten van de postbus, én het verzorgen van de hobbybeurs, én het legen van de offerblokken, én wat ik nog vergeet te vermelden). Wat ik niet vergeet te zeggen is: welkom in de kring van graag geziene gasten/ex-medewerkers van het MLM. Er valt voor altijd-jonge en actieve xx-plussers nog veel te doen en te beleven in het MLM, al was het maar om te kijken hoe 'de volgende generatie' de fakkel, uiteraard op haar eigen wijze, overneemt. F.P. Schulte Generaal-Majoor Klu b.d. Voorzitter 9

Spinner | 2002 | | pagina 9