"85 jaar Marineluchtvaartdienst in beeld" uu IN bee o.a. over oom Hein Schmidt Crans, havenmeester op Ypenburg. Hij vertelt over zijn poging via Spanje Engeland te bereiken. Het mislukken daarvan en zijn activiteiten daarna in de Haagse en Rotterdamse KP en de BS. Na de oorlog als O.V.W.-er naar Nederlands Indië. Als commandant van een peloton pantserwagens maakt hij de eerste politionele actie mee. Met behulp van Generaal Kruis lukt het hem in aanmerking te komen voor de vliegopleiding op Kali Djati. Solo op de Havard wordt hij na de overdracht van Indië gerepatrieerd. Na de opleiding voor het groot militair brevet vindt plaatsing bij een Meteor squadron plaats. Na enkele Meteors op niet regle mentaire wijze aan de grond te hebben gezet, gaat hij de F-86K Sabre vliegen. Door zijn Sabre-ervaring gaat hij 1960 de Luftwaffe helpen met straalvliegen op de Canadair Sabre. De laatste periode verhaalt over zijn ervaringen bij de Geleide Wapens in Duitsland, waarna hij in 1975 de dienst verlaat. In een Epiloog geeft de auteur zijn visie op de wereld weer en hoe het in zijn ogen verder moet. Een boekje, waarin de auteur zijn persoonlijke belevingen, in een eigen stijl heeft neergeschreven. Af en toe worden te lange zijsprongen gemaakt, die op een andere plaats in het verhaal misschien beter tot hun recht waren gekomen. Aan te bevelen voor een ieder die (een deel van) de beschreven periodes heeft meegemaakt en voor anderen interessant om de persoonlijk beleefde his torie. H.G. Berfelo Dit jaar viert de Marineluchtvaartdienst (MLD) haar 85 jarig bestaan. Voorafgaand aan dit lustrum, dat op 7 juni a.s. op het Marinevliegkamp De Kooy zal worden gevierd, zal op 3 mei een boek verschijnen met boven staande titel. In dit boek wordt de MLD beeldend onder de aandacht van een breder publiek gebracht. Dit rijk geïllustreerde boek geeft op 248 pagina's een «5 JAj portret van de MLD in al haar facetten zoals: de vlieg tuigen. de vliegkampen, de squadrons, de opleiding, de technieken en het onderhoud, de monumenten, de SAR, de MAC-schepen. het vliegdekschip Hr.Ms. Karei Doorman, de museumvliegtuigen, etc. Het beeldmate riaal is voor 95% nooit eerder gepubliceerd, daar het grotendeels afkomstig is van oudgedienden, nabestaanden en actief dienend personeel. Het aanvul lend materiaal is afkomstig van enkele instanties. De Marineluchtvaartdienst wordt in beeld gebracht door ruim 570 foto's, waarvan 450 in kleur. Bekende lucht vaartschilders en illustrators hebben hun werk voor dit boek ter beschikking gesteld. Het boek is in kleur gedrukt en is gebonden in een harde kaft op A4-formaat. Samengesteld door Peter Korbee en uitgebracht door Korbee-promotie: MLD (bekend van de luchtvaartkalenders). De oplage is beperkt. Het boek is een uitstekend gedocumenteerd en geïllustreerd werk, wat een kostbaar bezit zal zijn, en niet alleen voor hen die bij de MID dienen of gedi end hebben, maar voor een ieder die de MLD een warm hart toedraagt. Het boek zal als naslagwerk zijn waarde bewijzen. Mocht u belangstelling tonen voor dit unieke boek, dan kunt u dit kenbaar maken door een bedrag van EUR 26,50 (inclusief verpakking en verzending) over te maken op postbankrekening 2567434 t.n.v. "Korbee- promotie: MLD" te Rijnsburg. Met vermelding: boek MLD-85 (en uw postadres). U ontvangt het boek direct na de presentatie op 3 mei a.s. Peter Korbee 28 F**toAN H*L'KOPTeR

Spinner | 2002 | | pagina 28