beeld is de verwerving van een Agusta Bell helikopter voor het MLM, een project dat al vele jaren voortsleepte. Mede dankzij voorbereidend werk van onder meer Kolonel b.d. R. d'Hollosy heeft het museum in december jongstleden uiteindelijk dan toch een toestel van dit type aan zijn collectie kunnen toevoegen. Bij het vervoer vanuit Zweden naar Nederland werd - ere wie ere toekomt - belangrijke steun ondervonden van de zijde van de Marineluchtvaartdienst en van de Defensie Verkeers en Vervoersorganisatie (DWO). Het toestel wordt op dit moment op Marinevliegkamp De Kooy opgeknapt en zal daar. naar verwachting, op 7 juni te zien zijn op de Open Dag ter gelegenheid van 85 jaar MLD. Daarna krijgt het een plaats in het MLM. Ook kon de verwerving van een Bölkow-helikopter definitief worden afgerond. Het toestel, de B-37, werd op 21 februari jongstleden door Generaal-Majoor Vorderman, tijdens een ontspannen bijeenkomst in de Vreeburghal. officieel aan het museum overgedragen. Elders in deze Spinner kunt u hierover meer lezen. Terugblik evenementen De afgelopen maanden heeft het Militaire Luchtvaart Museum weer tal van evenementen binnen zijn muren gehad. Behalve de traditionele nieuwjaarsreceptie van de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten vonden in het museum nieuwjaarsbijeenkomsten plaats van de Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland (9 januari) en van de Groenraad (23 januari). Voorts waren op 26 januari ongeveer 200 donateurs van de Stichting Vrienden van het MLM te gast voor de jaar lijkse donateursdag. Vooral het zeer persoonlijke relaas van Generaal-Majoor b.d. F. Cayaux over zijn ervaringen tijdens de Tweede Wereldoorlog maakte die dag op de aanwezigen diepe indruk. Op 25 maart vormde de Generaal Snijdershal het decor voor een alleszins geslaagde donateursavond. Drs R. de Winter en Ir W.F. Helfferich voerden het woord en zorgden voor een boeiende avond. In de krokusvakantie was Pandemonia Science Theater weer te gast in het MLM. Deze keer ging het om de pro ductie Bob van Staeverens Vlieginstructie. Op 1 april maakten de Hollandse Heli Helden weer hun opwachting in het Flying Center om het aanwezige publiek te vermaken met hun verhalen over hun vele reddingsacties van de SAR. Voor het eerst vond er op 9 en 10 maart een foto-identfi- catieweekend plaats in het MLM. een initiatief van de gezamenlijke militaire musea. In het museum was een panel van experts aanwezig om foto's te determineren. Ofschoon het aantal aangeboden fotocollecties niet erg groot was. werd het een geslaagd weekend, dat in een iets gewijzigde vorm zonder meer voor herhaling vat baar is. Op zaterdag 23 maart genoot de Studiegroep Luchtoorlog 1939-1945 weer eens gastvrijheid in het MLM. De groep staat momenteel onder leiding van Drs P. Grimm en houdt zich vooral bezig met het onderzoek naar vliegtuigcrashes uit de Tweede Wereldoorlog. Daarnaast wordt er gewerkt aan een tweedelig uitgave over Duitse vliegvelden op Nederlands grondgebied in de oorlogsjaren, een project dat zijn afronding nadert en waar velen met grote belangstelling naar uitzien. Vooruitblik Ook de komende tijd bruist het MLM weer van activiteiten. Drie zaken springen er uit. allereerst het Nationale Museum Weekend op 13 en 14 april. In dit weekend staat het oudste squadron van de Koninklijke Luchtmacht, het 322 Squadron centraal. De re-enacte- mentgroep 322 Squadron is weer te gast en ook de flightsimmers onder leiding van Ervani zijn present. Ook zij zullen inspelen op het thema dat het MLM voor dit weekend heeft gekozen. De bezoekers kunnen op beide dagen een speciale '322 wandeling' door het museum maken. Tijdens die wandeling komen zij oog in oog te staan met hoogtepunten uit de geschiedenis van het 322 Squadron. Op 28 april. 1. 2. 3 en 5 mei vinden weer de tradi tionele Open Cockpitdagen plaats, vanouds een van de hoogtepunten in het museumseizoen. Ook dit jaar verwacht het MLM in deze week weer een grote toeloop van bezoekers. Tenslotte vermeld ik dat in de expositieruimte in de Generaal Snijdershal in de loop van de maand mei een nieuwe tentoonstelling wordt ingericht. Deze keer gaat het om luchtvaartcartoons van de cartoonist Ton van Andel die niet alleen binnen de KLu, maar ook daarbuiten grote bekendheid geniet. Kortom, het MLM meer dan ooit de moeite waard! DrJAM.M. Janssen Directeur MLM 4

Spinner | 2002 | | pagina 4