DE JAARLIJKSE DONATEURSDAG OP 26 JANUARI J.L. Op zaterdag 26 januari j.l. werd wederom de jaar lijkse donateursdag gehouden. Door de grote opkomst werd deze dag in de Vreeburghal gehouden. De vernieuwde entourage leende zich daar prima voor: er was voldoende ruimte om de koffie bij binnenkomst te gebruiken en ook de opstelling van de stoelen en het spreekgestoelte gaven aan. dat de mogelijkheden in ons museum nog lang niet zijn uitgeput. Ruim 200 deelnemers gaven acte de présence. De directeur van het MLM Dr J.A.M. M.Janssen opende om 10.30 uur met een woord van welkom. Vervolgens blikte de voorzitter van de Stichting Vrienden. Generaal-majoor KLu b.d. F.P. Schulte, terug op het afgelopen jaar. Eén van de belangrijkste activiteiten die hij daarbij aanhaalde was de bouw van de nieuwe winkel en hij dankte daarbij uit voerig de scheidende beheerder van "De Brik" Cor van Steijn. Helaas was de heer Van Steijn niet in persoon aanwezig. Naast de bouw van de nieuwe winkel werd de status van het C.X-project en het FK-51-project doorgenomen. Afscheid werd genomen van de vertrekkende leden van de Raad van Advies van de Stichting, de heer D. Krook en Prof. Ir H.H. Wittenberg, terwijl twee nieuwe leden van de Raad. Prof. Dr Ir J.L. van Ingen en Prof. Ir H. Tennekes werden verwelkomd. In het bestuur werd afscheid genomen van de heer Udo Buijs, die opgevolgd werd door Lt.Kol.KLu b.d. Loe Baltussen. Na het overzicht gegeven door de heer Schulte, blik te MLM directeur Janssen terug op het afgelopen museumjaar. Vooruitkijkend ging hij vooral in op het beoogde samengaan van het MLM met het legermuseum in het (voorlopige) Nationaal Militair Museum (NMM) Hierna konden de museumhallen worden bezocht en kon men de nieuwe winkel in de praktijk aan het werk zien. Na de goed verzorgde lunch en de traditionele loterij, werd 's middags de lezing verzorgd door Generaal-majoor b.d. F. Cayaux. Hij vertelde over zijn jeugd en de ervaringen die hij opdeed in de Achterhoek en Den Haag tijdens de Tweede Wereldoorlog. Vooral op de indrukken die de vele bombardementen en luchtgevechten op hem maak ten ging hij in. waarbij zijn verhaal over het bom bardement op het Bezuidenhout diepe indruk op zijn toehoorders maakte. Hierna kwam een einde aan deze donateursdag 2002, een dag die op velen een bijzondere indruk maakte. Hans Berfelo

Spinner | 2002 | | pagina 5