Recent Verschenen: 05 -Mar Mar'^lucHtv 85 jaar Marineluchtvaartdienst in beeld Van Farman tot NH 90 helikopter 'N Heli*optEr Peter Korbee, 85 jaar Marineluchtvaartdienst in beeld, van Farman tot NH 90 helikopter. Uitgegeven door Kobee-promotie: MLD, te Rijnsburg. 240 bladzijden. 570 afbeeldingen, waarvan het merendeel in kleur. Op 3 mei j.l. werd in de aula van Het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest het eerste exemplaar van 85 jaar Marineluchtvaartdienst in beeld aangeboden aan de Bevelhebber der Zeestrijdkrachten Vice-admiraal C. van Duyvendijk. Het boek verscheen, zoals de titel al aangeeft, ter gelegenheid van het 17e lus trum van de MLD. Door de opzet van het boek, rijk geïllustreerd met betrekkelijk weinig tekst, wordt het doel, de MLD beeldend onder de aandacht van een breder publiek te brengen, bereikt. Het boek bezit maar liefst 570 illustraties, zowel foto's als tekeningen, die voornamelijk de MLD "hardware" zoals vliegtuigen, vliegkampen, MAC-schepen en de beide Karei Doorman vliegdekschepen, tonen. Daarnaast wordt aandacht besteed aan de oplei dingen, de SAR, het vaandel, de emblemen, de monumenten en passeren alle bestaande en bestaand hebbende squadrons en de museumvlieg tuigen de revue. Een groot deel van het fotomateri aal is in kleur en is nooit eerder gepubliceerd. Veertien luchtvaartschilders en illustratoren hebben hun werk speciaal voor dit boek welwillend ter beschikking gesteld. Het boek biedt een schat aan fotografische infor matie door het vele onbekende werk dat is opgenomen. Enkele oudere foto's zijn ingekleurd en dat kan een modelbouwer wel eens op het verkeerde been zetten. Dat geldt ook voor sommige teke ningen: niet in alle gevallen wordt de juiste kleur van een vliegtuig weergegeven. Daarnaast was het verstandig geweest iets meer aandacht aan de tekst te besteden. Toch is het een boek om te bezitten, alleen al de vele onbekende foto's maakt het waardevol. Ik feliciteer Peter Korbee. de initiatiefnemer en auteur van het boek, van harte met de geboorte van zijn geestes kind. Met een nimmer aflatend enthousiasme heeft hij zijn doel weten te bereiken. Het boek is te bestellen door 28,50 (incl. ver pakking en verzendkosten) over te maken op post banknummer 2567434 t.n.v. Korbee-promotie: MLD, te Rijnsburg, onder vermelding van: Boek MLD-85, alsmede uw postadres. Het boek is ook verkrijgbaar in de winkel "De Brik" van het Militaire Luchtvaart Museum, bij de Luchtvaart Hobby Shop en bij Flash-Aviation. Hans Berfelo 24

Spinner | 2002 | | pagina 24