R o het museum Terugblik Toekomst Militaire Luchtvaart Museum De besprekingen over het beoogde samengaan van het Militaire Luchtvaart Museum en het Koninklijk Leger en Wapen Museum in Delft gaan onvermin derd voort. Op dit moment wordt er intensief ge werkt aan een integraal programma van eisen. Definitieve besluitvorming valt op korte termijn echter nog niet te verwachten. Zeker is inmiddels wel dat de voorbereidingstijd langer zal zijn dan oorspronkelijk was voorzien. Dat impliceert dat het Militaire Luchtvaart Museum de komende tijd op zijn huidige locatie nog nadrukkelijker dan tot nu toe aan kwaliteitsverbetering zal blijven werken. Daarbij zal de Vreeburghal voorlopig centraal staan. r j Nationaal Museum Weekend (13 en 14 april) Een speciaal voor dit doel vervaardigde routebe schrijving leidde de bezoekers in dit weekend langs de objecten in het MLM die in relatie staan tot het oudste Squadron van de Koninklijke Luchtmacht, het 322 Squadron. Het bleek een geslaagd experi ment. Het voornemen is dan ook deze 322-wandel- ing verder uit te werken en op te nemen in het educatieve materiaal dat het MLM zijn bezoekers aanbiedt. Tijdens hetzelfde weekend werd er ook weer virtueel gevlogen in het MLM. De deelnemers aan de zoge heten "LowLand Gorilla Tiger" waren al op zaterdag morgen druk in de weer om tijdig op hun PC het luchtruim te kunnen kiezen. Op beide dagen bestond veel belangstelling bij het publiek voor hun behendigheid op de computer. Op zondag was ook de F-16 simulator in het Flying Center in bedrijf. Om lange rijen wachtenden te voorkomen werd bij deze gelegenheid een beperkt aantal "vliegtickets" uitgegeven, waarop "slottijden" stonden vermeld. Dit bleek een goede aanpak. De tickets "vlogen" de deur uit. maar er vormde zich geen lange rij wachtenden. De Open Cockpitdagen (28 april - 5 mei) - Van 28 april tot 5 mei vonden weer de jaarlijkse Open Cockpitdagen plaats. Dit jaar waren vier toestellen in de Vreeburghal (de F-104G. de NF-5B. de F-16A, de Alouette III) en twee toestellen op het mid denterrein (de Fokker F-27 en de C-47 Dakota) opengesteld. In verband met het slechte weer moest op enkele dagen een regenrooster worden gehanteerd. In plaats van de F-27 en de Dakota was dan de Bölkow-helikopter in de Vreeburghal voor het publiek toegankelijk. Al met al werd het weer een groot succes. Vorig jaar stopte de teller aan de hand van de ingeleverde kaartjes op ca 7.300 perso nen. Het aantal bezoekers dit jaar bedroeg maar liefst 8.800. Opnieuw werd duidelijk dat het een goede beslissing is geweest om de Open Cockpit dagen voortaan in de meivakantie te houden. De museumshop deed tijdens de Open Cockpit dagen uitstekende zaken. Op het einde van de week waren de voorraden nagenoeg uitgeput! 3

Spinner | 2002 | | pagina 3