Jaarmarkt Koninginnedag Soesterberg (30 april) De viering van Koninginnedag was ook dit jaar in Soesterberg, zoals de traditie dat inmiddels wil, groots opgezet. Het Militaire Luchtvaart Museum was vertegenwoordigd met een informatiestand. Ondanks de matige weersomstandigheden was de organisatie na afloop zeer tevreden over het verloop van de festiviteiten. Pandemonia Science Theater (20 mei) Op maandag 20 mei. Tweede Pinksterdag, verzorgde Pandemonia Science Theater weer een drietal opvoeringen van de theaterproductie "Bob van Staeverens vlieginstructie". De opvoeringen nabij de Fokker D.XXI in de Generaal Snijdershal trokken andermaal een grote schare publiek die veel genoe gen beleefde aan de capriolen en kwinkslagen van Bob Salto. Opening Tentoonstelling Aerocartoons van Ton van Andel (29 mei) Reeds langer leefde bij de directie van het MLM de wens om een tentoonstelling in te richten rond de luchtvaartcartoons van Ton van Andel. In een drachtige samenwerking met deze, vooral in lucht machtkringen zeer bekende illustrator, kon in het voorjaar in het relatief korte tijd een expositie wor den samengesteld die een fraai beeld geeft van het werk dat hij sedert de jaren '50 heeft gemaakt. Op woensdag 29 mei verzamelden zich een honderd tal genodigden en medewerkers van het MLM in de Generaal Snijdershal voor de opening van de ten toonstelling 'Een luchtige kijk op het vliegbedrijf. Aerocartoons van Ton van Andel. Voor de illustrator zelf was tijdens de bijeenkomst natuurlijk een hoofdrol weggelegd. Aan de hand van een power- point-presentatie schetste hij een fraai beeld van zijn manier van werken door de jaren heen: van pot lood en gum tot computeranimatie. De opening werd vervolgens verricht door de Commandant Tactische Luchtmacht Generaal-majoor F.W. Oliemans. Door middel van een symbolische druk op de knop stelde hij een DVD-presentatie van kalen dertekeningen van Ton van Andel in bedrijf. De tentoonstelling zal te zien zijn tot maart 2003. Een aanrader! Ontvangst MIVD( 30 mei) 30 mei vond in de Vreeburghal een bijeenkomst plaats van het personeel van de Militaire Inlichtingen en Veiligheidsdienst, in verband met het van kracht worden van de Wet op de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten (WIV). De MIVD is een onderdeel van de Centrale Organisatie van het Ministerie van Defensie en kent locaties ver spreid over het gehele land. Vanuit alle windstreken waren medewerkers van de dienst naar het MLM gekomen voor een gezellig samenzijn in een bij uit stek museale ambiance. Na het officiële gedeelte van de bijeenkomst deden de aanwezigen zich te goed aan een lopend buffet dat op prachtig versierde stel lages was uitgestald. Viering 85 jaar Marine luchtvaartdienst (7 juni) Op 7 juni werd het 85 jarig bestaan van de Marine luchtvaartdienst gevierd op het Marine Vliegkamp De Kooy bij Den Helder. Het Militaire Luchtvaart Museum was daarbij met zijn vertrouwde stand aan wezig. Als onderdeel van de static show werd die dag aan de bezoekers ook de nieuwste aanwinst van het MLM, de Agusta Bell (I)UH-l "225", getoond. Het toestel viel begin juli eveneens te bewonderen op de Vliegbasis Gilze-Rijen tijdens de Open Dagen KLu. Daarna is de verhuizing naar het MLM voorzien. De Agusta Bell zal een plaatsje krijgen in de MLD- lijn in de Vreeburghal, direct naast de Grumman Tracker S-2N. De officiële presentatie in het MLM zal rond 1 februari 2003 plaatsvinden. Veiling voor weeshuis te Kastela bij Split (10 juni) Al ruim anderhalfjaar is een helidetachement van de Vliegbasis Soesterberg gestationeerd nabij Split in Kroatië. Militairen van het detachement hebben sedert het begin van hun missie aldaar tal van hand en spandiensten verricht voor een weeshuis in het nabijgelegen Kastela. Daar bleken vooral de sanitaire voorzieningen, zoals douches en toiletten, ernstig te wensen over te laten, een mensonterende situatie

Spinner | 2002 | | pagina 4